wózki jezdniowe podnośnikowe

Wózki jezdniowe to potocznie nazywane widłowe. Ten rodzaj sprzętu jest niezbędny w wielu polskich przedsiębiorstwach, które na co dzień korzystają z możliwości jakie proponują nam pojazdy. Wózki możemy rozróżniać na wiele sposobów i nie wszystkie mogą okazać się przydatne do działań naszej firmy.

Zacznijmy od tego, że wózki jezdniowe podnośnikowe to pojazdy, które przede wszystkim wykorzystuje się w budownictwie, transporcie, magazynowaniu, produkcji i szeroko rozumianym przemyśle. Są to branże ciężkie, które w większości przypadków wymagają dużego nakładu pracy w celu osiągnięcia zysku. Głównym zadaniem wózków jezdniowych podnośnikowych jest podnoszenie ładunku na ustaloną wysokość, składowanie towarów, piętrowanie, układanie w tak zwanych gniazdach oraz pobieranie lub znoszenie już umiejscowionych ładunków z konkretnych wysokości. 

Wózek jezdniowy podnośnikowy z masztem

To pojazd, który posiada masz wewnętrzny nieobejmujący ładunku. Towar jest podnoszony klasycznie na tak zwanych widłach, które są do siebie ustawione równolegle. Ciężar wideł powoduje, że maszyna może w pełni ustabilizować swój ruch i się nie przewracać w czasie wykonywania manewrów. Maszt wózka może być wysuwany, stały, a niektóre pojazdy są wyposażone w widły, które są umiejscowione po bokach pojazdu. 

Jaki napęd?

Produkcja wózków jezdniowych podnośnikowych nie ogranicza się do jednego rodzaju napędowego. Powstają w zależności od potrzeb wynikających z uwarunkowań terenu i powierzchni po jakiej ma przemieszczać się pojazd. Z tego powodu możemy wymienić kilka rodzajów napędowych stosowanych na co dzień w wózkach jezdniowych podnośnikowych. Do pierwszej grupy będą należeć wózki o napędzie spalinowym (wysokoprężnym i niskoprężnym). Kolejnym napędem stosowanym w pojazdach widłowych jest elektryczność, która jest wykorzystywana w formie tradycyjnej i akumulatorowej.

Wózki jezdniowe na sprzedaż?

Na rynku znajdziemy wiele możliwości związanych z rodzajem sprzedawanych wózków. Nie każdy jest dedykowany do pracy w warunkach jakich działamy, dlatego warto jest skonsultować swoje zapotrzebowanie z zaufanym sprzedawcą. Na https://cwwblum.com/ znajdziemy informacje dotyczące sprzedaży oraz wynajmu wózków jezdniowych podnośnikowych z masztem od producentów Linde, Toyota i Doosan. W salonie możemy również liczyć na naprawę wózka widłowego w razie awarii i uszkodzeń. Wózki widłowe z mechanicznym napędem podnoszenia mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. W ofercie znajdziemy również używane wózki widłowe, które znacznie wpłyną na cenę zakupu.