Drzwi aluminiowe zewnętrzne

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych ma bardzo duże znaczenie nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także estetykę budynku. W obecnych trendach, gdzie panują minimalizm oraz geometryczne bryły, architekci i prywatni inwestorzy poszukują rozwiązań, które z powodzeniem będą łączyć dwie wymienione cechy. 

W nowoczesnych zabudowach (bez względu na to, czy są to domy jednorodzinne czy też budynki użyteczności publicznej) doskonałym wyborem okazują się drzwi aluminiowe zewnętrzne. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, dlaczego są tak popularnym trendem, jakie są ich kluczowe zalety, jak również sprawdzimy, gdzie najlepiej zakupić tego typu drzwi do różnych obiektów.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – numer jeden w nowoczesnych projektach

Obecnie drzwi aluminiowe zewnętrzne cieszą się coraz większym powodzeniem wśród osób poszukujących trwałych rozwiązań do budynków. Nic dziwnego, nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale także gwarantują wysoki poziom ochrony. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu, a te wykonane z aluminium to gwarancja niezwykłych wrażeń estetycznych. 

Bogata oferta kolorystyczna drzwi aluminiowych zewnętrznych pozwala nam bez trudu dopasować je do elewacji, a tym samym stworzyć spójną całość, która zachwyca efektem końcowym. Aluminium to bardzo trwały, a jednocześnie stosunkowo lekki materiał, dlatego sam montaż drzwi również nie jest czasochłonny i trudny. W przypadku budowy lub generalnego remontu, wielu inwestorów ceni sobie rozwiązania, dzięki którym będą mogli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas związany chociażby z montażem poszczególnych elementów stolarki.

Zalety drzwi aluminiowych zewnętrznych

Popularność drzwi aluminiowych zewnętrznych w dużej mierze wynika oczywiście z ich licznych zalet. Jak już zostało wspomniane, umiejętnie łączą one wysoki poziom estetyki z dużą odpornością na uszkodzenia, a ich niewielka masa ma pozytywny wpływ na montaż, ale i codzienne użytkowanie. 

Niezwykłe właściwości aluminium sprawiają, iż wykonane z tego surowca drzwi zewnętrzne są odporne na wiele negatywnych czynników atmosferycznych. Nie odkształcają się i nie przebarwiają, dlatego nie straszne im opady, wiatr bądź zmienne temperatury. Ma to bardzo duże znaczenie, bowiem pogoda w naszym kraju potrafi być bardzo zmienna, co oczywiście nie pozostaje często bez wpływu na wygląd elewacji. Dodatkowo, drzwi aluminiowe zewnętrzne można idealnie dopasować do specyfiki budynku – pod kątem koloru, rozmiaru, zdobień, jak i dodatkowych funkcji. Dla zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa, można postawić na drzwi antywłamaniowe.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – idealne do budynków pasywnych

Drzwi zewnętrzne z aluminium będą też doskonałym rozwiązaniem w budynkach pasywnych. Trzeba bowiem podkreślić, że świetnie chronią nie tylko przed hałasem, ale także chłodem, co znacznie pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie, przede wszystkim w okresie zimowym. Specjalne technologie, jakie są stosowane w czasie ich projektowania, dają możliwość uzyskania niskiego współczynnika przenikania ciepła. 

Drzwi aluminiowe zewnętrzne świetnie sprawdzają się nie tylko jako główne wejście, ale także drzwi tarasowe, bowiem można zaprojektować z powodzeniem modele z naprawdę dużymi przeszkleniami, aby cieszyć się większą ilością światła dziennego.

Jak wybrać idealne drzwi aluminiowe?

Bez względu na to, czy poszukujemy drzwi aluminiowych zewnętrznych czy wewnętrznych, wybór powinien być dokładnie przemyślany. Pamiętajmy o tym, że stanowią one wizytówkę budynku. Muszą być zatem dopasowane do koloru elewacji lub ścian, a do tego komponować się z wybranym przez nas stylem. Obecnie drzwi aluminiowe zewnętrzne to bardzo popularny wybór w nowoczesnym budownictwie, toteż warto przemyśleć ich zakup, kiedy poszukujemy trwałości oraz unikalnego designu. 

Dobrą opcją będzie na przykład zapoznanie się z ofertą producenta stolarki aluminiowej, który oferuje nie tylko wysokiej jakości drzwi, ale także okna, fasady lub ogrody zimowe. W ten sposób w jednym miejscu znajdziemy wszystkie najważniejsze elementy wykończeniowe.