Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kontynuację edukacji na studiach wyższych. Ma to dość duży związek zmieniającym się stale rynkiem pracy, coraz więcej pracodawców deklaruje chęć zatrudnienia specjalistów. Szansę na zdobycie zarówno doświadczenia jak i odpowiedniego przygotowania do zawodu dają studia wyższe. Oferta edukacyjna uczelni jest na tyle szeroka że każdy znajdzie coś dla siebie.

Śląsk to akurat jeden z tych regionów w których notuje się bardzo duże zainteresowanie edukacją wyższą. Świadczą o tym chociażby statystyki i duża frekwencja w rekrutacjach.

Co w ofercie studiów podyplomowych?

Od wielu lat niezmiennie dużym zainteresowaniem oprócz studiów inżynierskich, magisterskich cieszą się studia podyplomowe. Oferta edukacyjna studiów podyplomowych wzbudza zainteresowanie głównie na Śląsku. W Katowicach działa bowiem wiele uczelni, które w swojej ofercie studiów podyplomowych posiadają duży wybór specjalizacji. Niezależnie od tego czy chcemy podjąć naukę na specjalności technicznej, czy bardziej humanistycznej – na katowickich uczelniach mamy taką możliwość. Co więcej uczelnie wyższe zatrudniają wyspecjalizowaną kadrę, dzięki temu absolwenci studiów podyplomowych mogą liczyć na rozwinięcie wiedzy w swojej dziedzinie. Dzięki doświadczeniu i wiedzy ekspertów zatrudnionych na uczelniach wyższych, absolwenci studiów podyplomowych mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów z praktyką zawodową. To pozwala im nie tylko poszerzyć swoje teoretyczne podstawy, ale także zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w swoim zawodzie.

Popularne specjalności na studiach podyplomowych

Podobnie jak na studiach magisterskich tak i na studiach podyplomowych można wyróżnić specjalności cieszące się największym zainteresowaniem wśród studentów. Jak podkreślają rektorzy katowickich uczelni na studiach podyplomowych największa frekwencja jest na specjalnościach: kadry i place, BHP i systemy zarządzania bezpieczeństwem. W ostatnim czasie niezwykle popularne i najczęściej wybierane są specjalności w zakresie: auditingu energetycznego, metrologii w przemyśle. Więcej na temat rekrutacji na studia podyplomowe prowadzonej w Katowicach dowiesz się z oferty uczelni WSZOP: https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe/