konstrukcje stalowe

Stal jako materiał trwały i charakteryzujący się łatwością obróbki znalazł swoje zastosowanie w budownictwie po czym szybko opanował rynek budowlany. Montaż i wykonawstwo konstrukcji stalowych nie należy do zadań prostych dlatego w tej kwestii zawierzyć można jedynie sprawdzonym specjalistom poszukującym innowacyjnych i solidnych rozwiązań.

Konstrukcje stalowe w Polsce

Początkowo konstrukcje stalowe nie cieszyły się w Polsce dużą popularnością – związane to było z sytuacją ekonomiczno-polityczną. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej okazało się być początkiem rozwoju branży co było to związane z wejściem na polski rynek zagranicznych inwestorów, którzy wyrażali zapotrzebowanie na przestrzenie handlowe, magazynowe oraz chłodnicze. konsekwentnie rosła liczba konstrukcji stalowych – od zakładów przemysłowych, centr logistycznych oraz magazynowych aż po budynki użytku publicznego jak centra sportowe. Niektóre przedsiębiorstwa wyspecjalizowały się w produkcji określonych elementów budowlanych, inne zaś w realizacjach całych kompleksów takich jak hale stalowe. Rozwój rynku doprowadził do tego, że Polska jest w chwili obecnej jest czołowym eksporterem konstrukcji stalowych na terenie Unii Europejskiej.

Konstrukcje stalowe – innowacyjne rozwiązania

Rozwój branży doprowadził do tworzenia coraz bardziej efektywnych i wydajnych rozwiązań – wśród firm będących ich pomysłodawcami i implementującymi je do swoich projektów jest firma Zekon, która wprowadziła na rynek polski innowacyjne profile SIN. Profile SIN to rozwiązanie zapewniające mniejszą masę własną konstrukcji stalowej a przy tym większą jej wytrzymałość. Profile SIN to spawane z profilowanym sinusoidalnie środnikiem blachownice.Wśród innych udogodnień wprowadzonych przez specjalistów na rynek są zautomatyzowane techniki spawalnicze (takie jak spawanie MAG 135), które gwarantują dokładność i wysoką jakość spoiw łączących elementy konstrukcji stalowych.

Konstrukcje stalowe – zastosowanie

Konstrukcje stalowe są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem budowlanym stosowanym przy budowie obiektów sportowych, magazynowych a także użytku publicznego (takich jak centra handlowe). Dzięki dużej odporności i łatwości stworzenia, w porównaniu do alternatyw, konstrukcje stalowe wykorzystywane są również w transporcie oraz przemyśle. Projektowaniem i wykonawstwem konstrukcji stalowych od wielu lat zajmuje się firma Zekon, z której ofertą zapoznać się możesz na stronie: https://www.zekon.pl/pl/oferta/konstrukcje-stalowe/.