Napój owocowy z wyciskarki do soków

Najważniejszym założeniem sokoterapii jest to, aby organizm otrzymał jak najwięcej składników, jakie znajdują się w owocach oraz warzywach – i to wszystko w formie, która pozwoli przyswoić jak najwięcej tychże pozytywnych składników. 

Historia sokoterapii

Twórca tej metody doszedł do wniosku, że to właśnie świeże soki z warzyw i owoców są najlepsze i najzdrowsze dla ludzkiego organizmu, to właśnie składniki w nich zawarte mogą przywrócić równowagę i poprawić zdrowie oraz ogólne samopoczucie człowieka. Na początku XX wieku powstało pierwsza wyciskarka.  

Wartości odżywcze

Nie można stosować sokoterapii jako formy leczenia, ale jest to doskonała metoda, która wspomaga konwencjonalne terapie. Odpowiedni dobór odżywczych elementów pozwoli wyeliminować wiele problemów zdrowotnych, takich jak stres, zmęczenie, liczne choroby cywilizacyjne czy nawet nowotwory. W warzywach i owocach znajdują się wiele składników odżywczych, które w zbawienny sposób wpływają na nasz organizm, chodzi oczywiscie o witaminy, minerały, białka, tłuszcze, enzymy, aminokwasy egzogenne, biopierwiastki czy łatwo przyswajalne cukry itd. Elementy te występują w formie zjonizowanej, co sprawia, że chronią ludzki organizm przed czynnikami rakotwórczymi. Wszystkie powyższe informacje dotyczą jednak tylko i wyłącznie napoi świeżych, które nie były fermentowane ani w żaden sposób przetworzone. Odpowiedni sok uzyskamy więc jedynie ze świeżych owoców i warzyw, natomiast po przyrządzeniu powinniśmy je wypić jak najszybciej. 

Jak przyrządzić sok?

Jeśli chcemy codziennie pić świeże soki musi jednak kierować się pewnymi zasadami. Po pierwsze – musimy koniecznie korzystać z wyciskarki do soków. Tylko zastosowanie wysokiej jakości wyciskarki do soków pozwoli nam uzyskać pełnowartościowy napój pełen cennych składników odżywczych, które wyeliminują nasze dolegliwości i poprawią ogólny nastrój. Po drugie – powinniśmy pić maksymalnie 500-700 ml soków dziennie. Po trzecie – jeśli wyciskarka nam to umożliwia, możemy dowolnie mieszać owoce i warzywa ze sobą, a także liście czy ziarna, które również posiadają wiele cennych składników. Po czwarte – musimy pamiętać o tym, że soki nie mogą zastąpić nam żadnego posiłku ani ugasić nasze pragnienie, natomiast mogą znaleźć się w naszym codziennym menu jako drugie śniadanie lub podwieczorek. Wyciskarki do soków można znaleźć na: https://www.energiazdrowia.pl/.