Narożniki, które wyposażone są w funkcję spania, to niemal zbawienie dla wszystkich tych, którzy zmagają się z małą powierzchnią swojego mieszkania. Jest to świetna opcja, która gwarantuje wypoczynek w dzień, jako miejsce do wypoczynku z książką lub podczas maratonu filmowego, natomiast w nocy zmieni się w wygodne łóżko pozwalające zebrać nam siły na kolejny dzień. 

Po pierwsze wymiary 

Nowoczesne narożniki potrafią zachwycać swoim designem i kusić, by to akurat je wybrać. Warto jednak pamiętać, że nawet najpiękniejszy narożnik nie zmieści się do pokoju, który jest zbyt mały na jego gabaryty. Decydując się na zakup narożnika do spania trzeba liczyć się z tym, że po rozłożeniu będzie zajmować on nieco więcej miejsca przez powierzchnię do spania. Warto pamiętać, że aby osiągnąć wygodę podczas spania, długość rogówki powinna być o 20 centymetrów dłuższa, niż wzrost osoby, która będzie na niej spać. 

Komfort jako priorytet

Najważniejszy w tym wszystkim jest komfort i zdrowy sen, który jest niezmiernie istotny, by człowiek mógł w pełni zdrowo i dobrze funkcjonować. Dla zachowania odpowiedniego ułożenia kręgosłupa powinno wybrać się taki narożnik, który po rozłożeniu nie ma zbyt dużego przeskoku i wgłębień, by powierzchnia była jak najbardziej równa i pozwoliła dostosować się do potrzeb jej użytkowników. Również materiał nie powinien być obojętny, szczególnie jeśli na rogówce spać będzie alergik. Należy więc zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest obicie ale również wypełnienie mebla. Szukając odpowiedniego dla siebie narożnika warto sprawdzać oferty sklepów takich jak meblegorecki.com które oferują dużo większy i spersonalizowany asortyment niż sklepu sieciowe dostępne w każdym mieście. 

Schowek na pościel, to ważna rzecz

Jeśli zamierzamy wykorzystywać do spania narożnik, to musimy również mieć gdzie trzymać pościel. Głębokie schowki pozwolą nie tylko na przetrzymywanie pościeli, ale również dodatkowych poduszek i kocy dla gości oraz innych rzeczy, na które nie mamy już miejsca w szafkach. Wybrany narożnik powinien posiadać przynajmniej jeden schowek, który pozwoli na dobrą organizację.