Utrata ciepła w domach czy mieszkaniach to dość popularny problem, który występuje, gdy zakupimy tanie okna czy też drzwi. Innym powodem może być ich nieodpowiedni montaż. Dlatego w dalszej części artykułu zdradzamy szczegóły jak zabezpieczyć się przed utratą ciepła i hałasem.


Elementy, które pomogą zabezpieczyć obiekt przez utratą ciepła i hałasem

Utrata ciepła czy też hałas z zewnątrz nie zawsze musi oznaczać poważnych problemów. Czasem problem może wynikać z nieodpowiedniego dopasowania przy zakładaniu okien. W takim wypadku należy uszczelnić linię styku z pianką poliuretanową, silikonem czym też listwą okienną. Utrata ciepła może również wynikać z pustych przestrzeni przy parapetach. Dlatego też staranny montaż uszczelek to idealny sposób na radzenie sobie z utratą ciepła czy też hałasem. Konieczna może się również okazać wymiana uszczelek w drzwiach i starych oknach. Tym bardziej, że duże zmiany temperatury mogą powodować kurczenie się i rozszerzanie materiałów.
Co też może prowadzić z czasem do powstawania nieszczelności. Warto zwrócić uwagę, że prawidłowo zamontowane uszczelki do okien i drzwi mogą zmniejszyć koszty ogrzewania i zwiększyć komfort w całym domu.

Na jakie uszczelki warto postawić?

Nie ma uszczelek, które będą idealne dla każdych drzwi czy okien, ponieważ wybór zależy od danej szczeliny oraz potrzeb domu. Ważne jest także, aby odpowiednio zamontować uszczelki. Na przykład okna dachowe, które są wystawione na działanie czynników zewnętrznych, wymagają dużej wytrzymałości. Z kolei dla drzwi balkonowych idealnym pomysłem będą uszczelki, które świetnie zakryją szczeliny i ochronią przed zimnem czy wiatrem. Dzięki temu nasze mieszkanie czy też dom będzie odpowiednio zabezpieczone przed utrata ciepła oraz hałasu.

Uszczelki do okien i drzwi – gdzie kupić?

Uszczelki do okien i drzwi należy zakupić z solidnie wykonanych materiałów. Producenta Anmark jest również dostawcą najwyższej klasy uszczelek, które wykonane są z syntetycznego materiału, który charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Co więcej nadaje się on również do plastikowych i drewnianych powierzchni. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://zawias.pl/kategoria-produktu/uszczelki/