Co wpływa na żywotność akumulatorów trakcyjnych? – to warto wiedzieć

Akumulatory trakcyjne to niezbędne elementy w pojazdach elektrycznych, ponieważ zasilają maszyny w energię elektryczną. Warto zwrócić uwagę, że na rynku dostępne jest wiele rodzajów akumulatorów, które mogą nieco różnić się pojemnością oraz zastosowaniem. Jednak kwestia żywotności akumulatora zawsze budzi wiele podejrzeń. Co to dokładnie oznacza i co wpływa na żywotność akumulatora? Na te pytania podpowiadamy w tym artykule.

Co to jest żywotność akumulatora trakcyjnego?

Akumulator trakcyjny

Żywotność akumulatora trakcyjnego określana jest jako umiejętność do magazynowania minimum 80% swojej pojemności nominalnej w danym okresie. Niemniej jednak producenci określają różną żywotność w zależności od przeznaczenia akumulatora. Często określana jest ona w cyklach. Zanim zdecydujemy się na zakup akumulatora warto dowiedzieć się co wpływa na żywotność akumulatorów trakcyjnych? O tym informujemy w kolejnej części artykułu. Co wpływa na żywotność akumulatorów? Akumulatory trakcyjne to elementy o które należy także dbać. Dzięki temu możemy zapewnić odpowiednią żywotność akumulatorów. Szczególny wpływ ma odpowiednia eksploatacja i użytkowanie. To oznacza, że należy unikać poruszania się po nierównym podłożu i zapobiegać wstrząsom. Zbyt mała ilość elektrolitu przyczynia się do zasiarczania akumulatora trakcyjnego, dlatego należy pamiętać o systematycznym uzupełnianiu. Nie należy także rozładowywać akumulatorów trakcyjnych do końca – szczególnie jest chodzi o AGM. Z pewnością należy także zwrócić uwagę na prawidłowe ładowanie, czyli takie, które jest zgodne z zaleceniami producenta. Warto podkreślić, że przekroczenie minimalnych wartości podczas ładowania zmniejsza żywotność każdego akumulatora. Co w konsekwencji może powodować przeładowanie akumulatora.

Akumulatory trakcyjne od firmy Fhu Alex

Forma online to najczęściej wybierana opcja zakupu. Nic w tym dziwnego, ponieważ możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to też wygoda dla każdego klienta, ponieważ jesteśmy w stanie zamówić konkretny produkt z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy mieć dostęp do internetu i urządzenia takiego jak telefon, komputer czy tablet. Akumulatory trakcyjne również mamy możliwość zamówić online. Na szczególne zainteresowanie zasługuje firma Fhu Alex, ponieważ sprzedaje od wielu lat akumulatory trakcyjne od cenionych producentów takich jak Exide, Tab czy Sunlight. Z kolei wysoko wykwalifikowani specjaliści pomogą w doborze. Dodatkowo można zamówić także prostowniki, monobloki i inne akcesoria. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę internetową pod linkiem: http://www.fhualex.pl/akumulatory-trakcyjne-zelowe.html