uszczelki do turbo

Turbosprężarki są już montowane nie tylko w silnikach diesla, ale również w benzynowych. Choć to dość duży wydatek, to i tak wiele osób się na niego decyduje. Aby jednak móc cieszyć się nim jak najdłużej warto zadbać o odpowiednie użytkowanie, a także o elementy, takie jak uszczelki do turbo. 

Po pierwsze – wymiana oleju

Nie jest tajemnicą to, że regularna wymiana oleju może uratować nas od niemałych kosztów, nie tylko w samochodach wyposażonych w turbosprężarki, ale również w te, którymi poruszamy się na co dzień. W samochodach z turbosprężarką wymianę należy wykonywać co roku, lub co około 10-15 tysięcy kilometrów – w zależności od tego, jak ciężką nogę mamy. Gęsty olej i zatkane kanały doprowadzą do zatarcia turbiny – a tego wolelibyśmy uniknąć. 

Uszczelki do turbo oraz inne elementy

Przegląd techniczny takiego samochodu jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala w szybki sposób wykryć awarię i pozwoli uniknąć sporych kosztów. Na naprawach nie należy oszczędzać. Elementy, takie jak uszczelki do turbo należy wymieniać regularnie, nie warto zwlekać i odkładać tego na później. Najbardziej niepozorne elementy są czasem kluczowe dla dobrego stanu pojazdu i turbosprężarki. 

Uszczelki do turbo znajdziesz pod adresem https://www.admet.com.pl/produkty/uszczelki-motoryzacyjne/uszczelki-do-turbosprezarek/

uszczelki do turbosprężarek

Odpuść ostry start 

Ostry start samochodem nie jest zalecany dla żadnego samochodu, szczególnie dla tych z turbosprężarką. Mocny start, to mocne obciążenie. Po odpaleniu silnika, który nie jest nagrzany oraz do którego nie doprowadzono jeszcze odpowiednich ilości oleju, ruszenie z piskiem opon może okazać się bardzo destrukcyjne. Prawidłowa praca turbiny rozpocznie się wtedy, kiedy olej dostanie do niej doprowadzony z układu smarowania silnika. 

Daj silnikowi czas

Dynamiczna jazda sprawia, że turbina pracuje na najwyższych obrotach. Kończąc jazdę należy więc nieco odczekać zanim zgasi się silnik – turbo musi po prostu wyhamować. To także sposób, aby zachować odpowiednią drożność kanałów olejowych. Aby móc cieszyć się jak najdłużej dobrym stanem samochodu, warto dać mu czas nawet do minuty. Turbina przestanie się kręcić, a olej spłynie tam, gdzie powinien.