Obuwie zdrowotne to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób, których dotykają dolegliwości spowodowane stojącą pracą. W tej grupie są również lekarze i pielęgniarki, których dyżury wielokrotnie przekraczają 8 godzin dziennie. Tak obciążająca i wymagająca dla stóp praca skłania personel medyczny do sięgania po buty zdrowotne. Jakie modele znajdziemy w sklepach?

Buty zdrowotne zostały stworzone tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas chodzenia. Od tradycyjnych butów różnią się przede wszystkim podeszwą i wkładką lepiej dostosowaną do stopy.

Jakie buty zdrowotne znajdziemy w sklepach

W sklepach obecne są różne modele obuwia zdrowotnego od klapek przez półbuty. Jeśli natomiast chodzi o modele obuwia zdrowotnego dostosowanego do szpitalnych warunków zasób ten staje się ograniczony. 

Klapki zdrowotne dla personelu medycznego

Jednym z popularniejszych producentów obuwia zdrowotnego w tym modeli dedykowanych personelowi medycznemu wskazać możemy na firmę Buxa. Jest to polska marka z wieloletnią tradycją, która w swojej ofercie posiada wiele modeli klapków. 

Jednym z popularniejszych są te z odkrytymi palcami. Po nie personel medyczny sięga bardzo chętnie latem. Wykonane są z miękkich materiałów, głównie skóry naturalnej i zamszu. Odpowiednio wyprofilowana podeszwa i delikatny obcas odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Chodaki medyczne o anatomicznym kształcie

Drewniaki i chodaki są niezwykle często wybierane przez personel medyczny z uwagi na zakrytą przednią część stopy. Taki fason obuwia chroni przed zranieniem w wyniku upuszczenia strzykawki czy sprzętu medycznego, a także jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Półbuty zdrowotne

Innym modelem obuwia są półbuty i chodaki z zakrytą piętą. Taki rodzaj butów stabilnej przylega do stopy i sprawdzi się znakomicie tam, gdzie personel medyczny musi wykonywać ćwiczenia z pacjentem.