Lato to czas kiedy warto dać stopom odpocząć, dlatego też bardzo często wybieramy lekkie i przewiewne obuwie. Temat wyboru obuwia letniego dotyczy nie tylko każdego z nas na co dzień ale również osób pracujących w trudnych warunkach. Lato to czas kiedy warto zmienić klasyczne obuwie robocze na lekkie i bardziej przewiewne. Jakie modele obuwia pracowniczego najczęściej polecane są w sezonie letnim?

Sandały robocze

Największym zainteresowaniem cieszą się sandały robocze, ich konstrukcja, wykonanie sprawiają, że ten rodzaj obuwia jest po prostu idealny na sezon letni. Pomimo swojego nazewnictwa są to buty, które zapewniają należytą ochronę naszym stopom. Sandały męskie robocze to jedne z najczęściej wybieranych modeli jeśli chodzi o obuwie letnie. wykonane są z solidnego tworzywa, posiadają dobrą wzmocnioną podeszwę jednak to co je wyróżnia na tle pozostałych modeli to przede wszystkim konstrukcja obuwia. Sandały męskie robocze wykonane są solidnie i zapewniają bezpieczeństwo stopom. Duży wybór modeli sandałów męskich i damskich w bogatej rozmiarówce można znaleźć w ofercie producenta PPO – https://sklep.ppo.pl/kategoria/sandaly. Na stronie sklepu dostępne również modele w bogatej gamie kolorystycznej.

Lekkie półbuty robocze

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup sandałów roboczych głównie ze względu np. specyfikę pracy. Są zakłady w których pracownicy muszą nosić obuwie zasłaniające całą stopę. W tym przypadku dobrą alternatywą dla sandałów są półbuty robocze. Ważne jednak aby posiadały one lekką konstrukcję i zapewniały stopom odpowiednią wentylację. Zatem przy wyborze półbutów roboczych sprawdźmy z jakiego materiału są wykonane czy są odpowiednio lekkie ale i zapewniające należytą ochronę stopom.