Te wskazówki coachingowe będą działać na każdym z tych pięciu poziomów i mogą pomóc w prowadzeniu bardziej wzajemnie korzystnych rozmów coachingowych, które poprawią ogólną wydajność zespołu!

1. Zadawaj pytania przewodnie

Otwarte pytania prowadzące prowadzą do bardziej szczegółowych i przemyślanych odpowiedzi, co prowadzi do bardziej produktywnych rozmów coachingowych. Jako menedżer lub lider niezwykle ważne jest, abyś rozwijał silne relacje z pracownikami. Pomoże Ci to określić, czy Twoi pracownicy są ciekawi, czy potrafią działać i doskonalić się oraz jaki mają stosunek do swojej pracy.

W tym miejscu naprawdę odgrywają rolę umiejętności komunikacyjne i inteligencja emocjonalna. Menedżerowie muszą kierować rozmową zarówno poprzez zadawanie pytań, jak i słuchanie, a nie poprzez wydawanie wskazówek. Pracownicy najwięcej się uczą i rozwijają, gdy sami odkrywają odpowiedzi. Coaching to nie jest prosty zawód, a same szkolenia mogą być naprawdę ciężkie do zrealizowania szczególnie dla większych grup. Z pomocą przychodzi tutaj szkoła Moderator, która wesprze Twoje dotychczasowe działania i pokaże również inne ścieżki dotarcia do chętnych osób pragnących zmienić swoje nastawienie do życia czy pracy.

2. Rozpoznaj, co idzie dobrze

Dobry coaching wymaga równowagi między krytyką a pochwałą. Jeśli Twoje rozmowy coachingowe są całkowicie skoncentrowane na tym, co nie działa i co pracownik musi zrobić, aby się zmienić, nie jest to motywujące, to demoralizujące.

Twoje uznanie tego, co robi twój pracownik dobrze, może być trampoliną do tego, jak mogą na tej podstawie budować, aby poprawić. Nie mówimy tutaj jednak o kanapce z komplementem, ponieważ ta technika coachingowa często zamienia się w płytkie pochwały, które wydają się nieszczere.

Mówienie komplementów, których tak naprawdę nie masz na myśli, może mieć gorszy efekt niż brak ich w ogóle, więc pomyśl o konkretnych rzeczach, które idą dobrze i daj swoim pracownikom do zrozumienia, że ​​je widzisz i doceniasz!

Innym aspektem jest to, jak pracownik lubi być rozpoznawany. To dobre pytanie, które warto zadać im od początku związku – czy częste rozpoznawanie pomaga im zachować motywację, czy też wystarczy raz na jakiś czas? Czy wolą, aby uznanie zostało przyznane publicznie czy prywatnie? Ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest zawstydzenie kogoś, kto próbuje być dobrym trenerem!