Działy HR stanowią ważną część każdej firmy. Od profesjonalizmu zatrudnionych tam osób zależy rozwój przedsiębiorstwa. W dużym stopniu na wiedzę i umiejętności HR-owców mogą wpłynąć szkolenia online HR. Należy jednak wybierać je rozważnie. Powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę danej firmy. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w szkolenia, które rozwijają praktyczne kompetencje uczestników.

Jakie szkolenie online HR będzie najbardziej skuteczne?

Na rynku znajdziemy sporo ofert szkoleń online w formie webinaru. Nie warto jednak opierać się jedynie na nich. Szkolenie tego typu to wykład, który nie doskonali praktycznych umiejętności. Może wyposażyć uczestników w wiedzę, która nie poparta ćwiczeniami szybko zostanie zapomniana. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że bierne słuchanie wykładu dla wielu osób jest bardzo nużące. Mogą mieć problem ze skupieniem uwagi, a tym samym bardzo mało wyniosą ze szkolenia. W internecie znajdziemy również ofertę szkoleń warsztatowych, które odbywają się r w formie online. Jest to zdecydowanie lepszy wybór.

Szkolenia online HR – metoda Live Training

Szkolenia online HR mogą się odbywać na przykład z wykorzystaniem metody Live Training. Są to szkolenia warsztatowe, podczas których uczestnicy pracują w wirtualnych grupach (program Zoom). Rozwiązują w nich różne praktyczne zadania, pracują na udostępnionych im dokumentach, rozwiązują ankiety. Podczas szkolenia mają kontakt z trenerem, który daje im informację zwrotną na temat ich działania. Zdobyte kompetencje można szybko zastosować w pracy zawodowej. Skuteczny pracownik jest fundamentem efektywnie działającej firmy, dlatego wybór szkolenia online HR prowadzonego z wykorzystaniem formuły Live Training to zdecydowanie dobry pomysł. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie https://berndson.pl/hr..

Rekrutowanie pracowników, rozmowy oceniające

Podczas szkoleń online pracownicy Działów HR zostają wyposażeni w praktyczne narzędzia i techniki, które pozwalają im na skuteczne prowadzenie rozmów oceniających, a także rekrutowanie pracowników. Szkolenia można odbywać w zaciszu domowym lub w biurze. Wystarczy jedynie komputer z dobrym połączeniem internetowym.