Dodatki dla fana sportów samochodowych warte uwagi!

Każdy fan sportów samochodowych, niezależnie od tego, czy jest on zawodowcem, czy osobą początkującą, potrzebuje pewnych dodatków. Akcesoria i dodatki dla kierowców oraz pilotów rajdowych znacznie wpływają na komfort jazdy, co w konsekwencji wiąże się też z większym skupieniem na drodze. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas zakupów akcesoriów? Podpowiadamy!

Balaklawy dla wysokiego komfortu i higieny

Balaklawy to zdecydowanie must have każdego, kto zaczyna swoją przygodę ze sportami motorowymi. Dlaczego? Przede wszystkim dla zwiększenia komfortu oraz utrzymania odpowiedniego poziomu higieny! Odpowiednio dobrana bielizna sportowa będzie dla nas jak druga skóra – właśnie dlatego należy zwrócić uwagę na to, aby szwy były jak najbardziej płaskie. Kominiarka przede wszystkim będzie chronić naszą skórę głowy i twarzy przed otarciami, uciskiem czy nawet zanieczyszczeniami. Pomoże również zachować odpowiedni poziom higieny i czystości kasku. Jak wiadomo, nasza skóra się poci, szczególnie podczas uprawiania emocjonującego, pełnego adrenaliny sportu. Dzięki balaklawie pot nie będzie miał styczności z kaskiem, przez łatwiej będzie nam utrzymać go w czystości. Ponadto, kominiarki zapobiegną powstawaniu bakterii i grzybów, które mogłyby się pojawić w trudno dostępnych miejscach kasku.

rękawice kartingowe

Rękawice kartingowe – wygoda w dobrym stylu

Rękawice kartingowe to kolejny dodatek, którego nie może zabraknąć żadnemu kierowcy! Przede wszystkim, rękawice kartingowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo, jak i samą jazdę. To właśnie dzięki nim kierowca może o wiele lepiej i stabilniej trzymać kierownice. Podobnie jak w przypadku kominiarki, rękawice do kartingu chronią naszą skórę przed uszkodzeniami, a także kierownicę przed naszym potem, który – jak wiadomo – wcale nie ułatwia trzymania kierownicy.

Rękawice kartingowe znajdziesz pod adresem https://motorsport.2brally.pl/pl/rekawice-kartingowe/.