Platform do zarządzenia stronami internetowymi jest mnóstwo. Potocznie zwane są CMS-ami, najpopularniejsze z nich to Joomla, Drupal i WordPress. Jeśli chodzi o system najczęściej wybierany do tworzenia stron www czy sklepów WordPress wiedzie tutaj prym. Jak się okazuje według przeprowadzonych badań przez specjalistów na WordPressie stoi blisko 60 % stron.

Skąd takie zainteresowanie? Otóż jest to jeden z bardziej funkcjonalnych CMS-ów który może pochwalić ogromem funkcji i  intuicyjnym interfejsem, jednak to nie jedyne jego zalety. Jest to jedna z tych platform która dobrze się pozycjonuje, chodzi tutaj o niezliczone możliwości w kontekście optymalizacji seo.

Możliwość skorzystania z niezliczonej liczby pluginów do pozycjonowania powoduje że system w prosty sposób można skonfigurować na potrzeby działań seo. Ciekawostką jest również to, że Google po prostu „lubi” strony oparte na tym cms’ie.

Pluginy wpierające seo

Yoast SEO

To zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych wtyczek dla WordPressa do działań seo. Pozwala w prosty sposób zoptymalizować stronę pod wyszukiwarkę, wskazuje elementy które kwalifikują się do poprawy, sugeruje najbardziej trafne działania optymalizacyjne.

All in One SEO Pack

Jedna z pierwszych wtyczek seo jakie została wdrożona do WordPressa. All in One SEO Pack jest bezpłatna i tak jak jej poprzednik, pomaga w optymalizacji strony pod kątem seo. Dzięki niej możemy stworzyć tytułu strony, podstrony dodawać opisy i słowa kluczowe.

Optymalizacja to nie wszystko

Mimo iż WordPress jest platformą która można w pełni ukierunkować na działania seo, dokonać pełnej optymalizacji strony pod kątem widoczności dla wyszukiwarki to jednak nie wszystko. Pozycjonowanie nie opiera się jedynie na optymalizacji strony, to przede wszystkim zdobywanie wysokiej jakości linków, analiza konkurencji właściwy dobór słów kluczowych. Tutaj konieczna jest pomoc fachowców. często zdarza się tak, że agencje które tworzą strony www na WordPressie zajmują się także takimi usługami jak pozycjonowanie. Katowice, Chorzów, Śląsk, Warszawa nie ważne w jakim mieście prowadzimy biznes agencje pracują z firmami z całej Polski nie ograniczają się jedynie do rejonu w którym mają siedzibę.

Sprawdź jak wygląda pozycjonowanie stron www na WordPressie – oferta pozycjonowania