Jak unikać zbyt częstej wymiany uszczelek w samochodzie?

Może się wydawać, że koszt uszczelek do drzwi w samochodzie nie jest porażający dla naszego portfela, aczkolwiek kiedy pomnożymy ich ilość razy wejścia do pojazdu to może się to wydawać już mniej przyjemne. Średni koszt wymiany uszczelki to kilkadziesiąt złotych. Nie zmienia to faktu, że niektóre uszczelki mogą być znacznie droższe. Wszystko zależy od modelu samochodu z jakiego korzystamy. Z kolei zakup odpowiedniego płynu do odmrażania szyb to kwota kilkunastu złotych. Mimo wszystko wolimy sprawdzone sposoby. Zapobieganie jest o wiele bardziej korzystne, aniżeli uleczenia, dlatego warto jest sprawdzić jakie środki mogą nam pomóc w uniknięciu zamarzania uszczelek na zimę. Co więcej, z pewnością nie będziemy narażeni na ogromne koszty związane z zakupem tychże preparatów.

Uszczelki fibrowe i gumowe od producenta Admet

Jakie preparaty kupować i ile za nie zapłacimy?

Przede wszystkim muszą to być środki, które posiadają funkcję natłuszczania. Uszczelki ulegają bardzo często zamarznięciu. Kto z nas nie miał problem z otwarciem drzwi w samochodzie zimą? Jest to całkowicie normalne zjawisko, któremu możemy zaradzić w prosty i tani sposób!

  • Polecane środki w sprayu – to zazwyczaj najdroższe rozwiązanie, ale zarazem najbezpieczniejsze. Fachowe preparaty chronią uszczelki przed rdzewieniem i zamarznięciem. Koszt ich wynosi od 10 – 23 złotych.
  • Wazelina o specyfice technicznej jest również dobrym rozwiązaniem, a nawet tańszym (koszt produktu nie przekracza 5 złotych). Istnieje jednak mały haczyk. Wazelina techniczna nie jest ogólnodostępna w sklepach, dlatego też trzeba mieć dużo szczęścia, aby na nią trafić.
  • Produktu natłuszczające, ogólnodostępne w sklepach – oliwka dla dzieci, wazelina biała, parafina i gliceryna w płynie (maksymalny koszt wyniesie nas 7 złotych)

Jak widać, możemy całkiem dobrze zaoszczędzić na zapobieganiu. Co więcej, koszt wymiany uszczelki znacznie przerasta wszelkie możliwe opcje, dlatego warto jest zabezpieczać uszczelki w drzwiach samochodowych przed zimą.  

Uszczelki motoryzacyjne (gumowe, fibrowe, do turbo) do zakupu!

Producent Admet od lat zajmuje się wytwarzaniem specjalistycznych uszczelek motoryzacyjnych. W ofercie znajdziesz między innymi uszczelki fibrowe, gumowe i do turbo. Odpowiednie uszczelki mogą zapobiec zbyt częstej wymianie na nowe. Wszelkie odmiany są dostosowane do różnych modeli samochodów, dlatego należy dokładnie sprawdzić wymiary w ofercie naszego sklepu – (www.admet.com.pl).