Jak kształtują się ceny mieszkań w Mysłowicach?

Podczas zakupu mieszkania zastanawiamy się, na jaką kwotę należy się nastawić. Często budżet jest ograniczony, bowiem nierzadko mieszkanie należy wyremontować, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak zatem kształtują się ceny mieszkań w Mysłowicach?

Taniej niż w stolicy województwa śląskiego!

Przede wszystkim na samym początku warto podkreślić, że ceny mieszkań w Mysłowicach są znacznie niższe aniżeli w stolicy województwa śląskiego, czyli w Katowicach. Wszystko dlatego, że Mysłowice to nieco mniejsza miejscowość od Katowic. Przyjezdne osoby decydujące się na zamieszkanie na Śląsku zdecydowanie częściej pragną zakupić mieszkanie w Katowicach. Przyczyną takiego wyboru może być znalezienie nowej pracy w centrum Katowic czy też uczęszczanie do jednej z wyższych szkół. Ceny mieszkań w Mysłowicach są znacznie niższe co przemawia zdecydowanie na korzyść tego miasta. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: http://www.domyslaskie.pl/ceny-mieszkan-w-myslowicach/. 

Zalety mieszkania w Mysłowicach

Skoro przeprowadzam się na śląsk to chciałbym mieszkać w Katowicach – pewnie wiele osób usłyszało nie raz taki tekst od osób, które zdecydowały się na przeprowadzkę. Mysłowice to miejscowość, która leży około 10 km od Katowic. Bliskość tego miasta, ale również ceny mieszkań w Mysłowicach wpływają na to, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie właśnie tutaj. Co więcej, widać znaczne zmiany w tymże mieście. Rozwija się w bardzo szybkim tempie. Powstaje tutaj coraz więcej miejsc pracy, szkół i nowych osiedli.

Podczas wyboru mieszkania w Katowicach zastanów się czy nie lepiej zakupić nieruchomość w Mysłowicach. Nie jest to miejscowość tak popularna jak Katowice, dlatego nie ma tutaj aż takiego zgiełku i hałasu. Ceny mieszkań w Mysłowicach są naprawdę przystępne i mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy mniej.