Co powinna zawierać strona internetowa obiektu noclegowego?

Strona www dla hotelu, pensjonatu czy innego obiektu noclegowego to bardzo ważny element tego biznesu. Strona internetowa jest wizytówką firmy, pozwala poznać obiekt, znaleźć kontakt, umożliwić rezerwację i poznać inne informacje. Dlatego warto zadbać o jej prawidłowa strukturę.

Galeria i grafika na stronie

W przypadku obiektów noclegowych grafika pełni jedną z ważniejszych funkcji. Bardzo często to jak przedstawimy swój hotel na stronie www, będzie wpływało na decyzje zainteresowanych. Brzydkie, niechlujne zdjęcia nie będą zachęcały do przyjazdu. Z kolei profesjonalne i estetyczne zdjęcia całego obiektu jak i wnętrza może zaważyć na ostatecznej rezerwacji. Oczywiście nie można w żaden sposób przekłamywać rzeczywistości, ale warto wydobyć na zdjęciach to co najlepsze. Galeria zdjęć hotelu czy pensjonatu jak i ładna grafika na stronie pozwoli dobrze zaprezentować obiekt i skusić większa liczbę osób, którzy zarezerwują swój pobyt. Niektórych bardziej interesuje okolica niż sam hotel. Pokaż także zdjęcia atrakcyjnych miejsc w pobliżu hotelu!

Czytelne i szczegółowe informacje o obiekcie

Szukając noclegu każdy kieruje się innymi czynnikami. Dla jedno najważniejsza będzie cena, dla drugiego wyposażenie obiektu i pokoi, dla trzeciego lokalizacja, a dla jeszcze innego odległość od innych miejsc czy obecność atrakcji turystycznych. Wszystkie te informacje muszą zostać umieszczone na stronie, aby po pierwsze przedstawić wszelkie atuty, a po drugie pozwolić klientom na zapoznanie się z faktycznym stanem. Umieść na swojej tronie hotelu wszystkie informacje, które mogą być przydatne dla twoich gości.

System rezerwacji

System rezerwacji nie jest koniecznym elementem strony www. Szczególnie dla mniejszych pensjonatów czy hotelików, które tego po prostu nie potrzebują. Jeśli jednak posiadasz większy obiekt i korzystasz z wewnętrznego systemu, warto zintegrować go ze stroną i umożliwić klientom sprawdzanie dostępności wybranych pokoi w określonym terminie i wykonywanie rezerwacji.

Jeśli takiego systemu nie posiadasz, uwypuklij nr telefonu i adres mailowych, pod którymi można dokonać szybkiej i wygodnej rezerwacji.

Cennik

Strona www bez cennika jest bezużyteczna. Cennik powinien być szczegółowy i widoczny w głównym menu na stronie. Powinien być też czytelny dla odbiorców. Cennik powinien posiadać wyjaśnienie co mieści się w danej cenie, czy jest wliczony w to posiłek, ile kosztuje dostawka, czy jest podział na sezon wysoki i niski itp. To wszystko warto uwzględnić, aby nie był konieczny kontakt w celu uzyskania takich informacji.

Blog

Blog jest opcjonalnym elementem strony www, który pomoże dostarczyć klientom więcej ciekawych porad i informacji o obiekcie. Dzięki blogowi lub modułowi aktualności można informować klientów o wszelkich nowościach i zmianach.

Mapka dojazdu, dane kontaktowe

Goście muszą wiedzieć gdzie dokładnie znajduje się hotel, jaki ma adres. Świetnym rozwiązaniem będzie zamieszczenie mapki z zaznaczonym punktem obiektu. Pozwoli to na zorientowanie się, czy dana lokalizacja odpowiada i ułatwi dotarcie do celu w przypadku przyjazdu gości.

Zobacz stronę Pensjonatu Kaszubianka, na którym zastosowano takie elementy jak szczegółowy cennik, mapę z danymi kontaktowymi, informacje o wydarzeniach, jakie są organizowane dla gości, bogatą galerię zdjęć i inne.

Strona www pensjonatu Kaszubianka (kaszubianka.net)