Praca za granicą jawi się dla wielu osób jako bardzo atrakcyjne rozwiązanie problemów związanych z domowymi finansami. Nie od dziś wiadomo, że możemy zarobić sporo więcej wykonując tę samą pracę, co w Polsce, ale przebywając kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów od miejsca zamieszkania. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom podjęcia decyzji o stałym wyjeździe za granicę, a ściślej mówiąc – do Niemiec.

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Społeczeństwo w Europie starzeje się – chodzi zwłaszcza o Europę Zachodnią. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na kolejne wykwalifikowane opiekunki osób starszych. Coraz więcej ofert tego typu pojawia się w Niemczech, Szwajcarii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wyjazd za granicę łączy się z wysokimi zarobkami – nawet 3-4 razy większymi niż na tym samym stanowisku, co w Polsce. To ogromny zastrzyk gotówki, dlatego też wiele Polek i Polaków decyduje się na pracę za granicą. Najczęściej wybór pada oczywiście na Niemcy, gdyż jest to kraj, który znajduje się w naszym sąsiedztwie, taki wybór umożliwia więc dość krótką podróż i czasami odwiedziny. 

Prywatna opieka  

Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech? Opiekunka za naszą zachodnią granicą wykonuje pewne zadania, które zależą głównie od stanu zdrowia podopiecznego – jego chorób i jego sprawności. Zadania te polegają na pomocy w takich czynnościach, jak pielęgnacja i dbanie o higienę, robienie zakupów, przygotowywanie i podawanie posiłków. Niekiedy trzeba również pomagać podopiecznemu podczas chodzenia, ubierania się czy pokonywania barier architektonicznych, towarzyszyć mu podczas wizyt u lekarza czy odwiedzin u rodziny i znajomych. Musimy pamiętać także o aktywizacji seniora – pobudzać go do samodzielności. Więcej informacji na temat pracy opiekunki w Niemczech osób starszych, chorych i niepełnosprawnych można znaleźć na stronie https://caringpersonnel.pl/opiekunka-niemcy/ – w razie pytań skontaktuj się bezpośrednio z agencją pracy, która zapewnia legalną i sprawdzoną pracę oraz wysokie wynagrodzenie.