Sok z jagód

Co powinno się wiedzieć przed potencjalnym kupnem wyciskarki czy sokowirówki? W pierwszej kolejności zanim się powinno zdecydować o zakupie sokowirówki czy wyciskarki do owoców i warzyw, to powinno się sobie zadać kilka podstawowych pytań związanych z potencjalnym zakupem.

Czego użyję, aby wycisnąć sok?

Zarówno wyciskarki do soków jak i sokowirówki pozwalają na uzyskanie soku z najbardziej popularnych owoców i warzyw takich jak jabłka, marchewki czy buraki. Problem się pojawia, gdy chcemy wycisnąć sok z warzyw liściastych czy też z drobnych owoców leśnych. Nie każde urządzenie jest w stanie sobie z tym poradzić. Wyciskarka do owoców i warzyw nadaje się do tego idealnie. Sokowirówka już niekoniecznie. Ważne jest zatem jakie owoce i warzywa chcemy wycisnąć.

Jaki rodzaj soku chcemy i jak szybko chcemy go wycisnąć?

Jeśli ktoś woli gęsty sok z drobinkami prawdziwych warzyw i owoców, to jest od tego wyciskarka do soków. Jeżeli jednak woli się rzadki sok, to lepiej użyć sokowirówki. Sokowirówki mogą przerabiać duże ilości warzyw i owoców bardzo szybko, podczas gdy wyciskarki pracują wolniej i potrzebują na to zadanie więcej czasu. Z kolei im wolniej wyciska się sok, tym sok jest zdrowszy i lepszy ze względu na posiadanie większej ilości składników odżywczych. Przeważnie wyciśnięcie 1 litra soku za pomocą wyciskarki do owoców zajmuje kilka minut. Jeśli więc chcemy wycisnąć sok na szybko, to najlepiej użyć sokowirówki, a jeśli chcemy konkretnego soku, to lepiej użyć wyciskarki.

Ile razy będę korzystał z wyciskarki do soków?

Niezależnie od tego jaki model wyciskarki do soku zostanie wybrany, to powinna być ona czyszczona oraz myta zaraz po skończeniu wyciskania. Na pierwszy rzut oka to nie powinien być problem, ale z czasem może to nas zniechęcać do wyciskania soku. Dlatego też powinno się brać to pod uwagę przy wybraniu odpowiedniego modelu. Czy chcemy, aby wyciskarka była wydajna i efektywna czy też ma posiadać praktyczne zastosowania. Czasami lepiej wyciskać mniej soku, ale wyciskać go codziennie niż w ogóle. Wyciskarki dwuślimakowe są z reguły trudniejsze do czyszczenia, gdyż posiadają bardziej złożoną budowę. Z kolei wyciskarki jednoślimakowe są łatwiejsze do czyszczenia, gdyż posiadają niewiele części. Najtrudniejsze do czyszczenia są zaś sokowirówki ze względu na posiadanie dużej ilości resztek miąższu. Doskonałej jakości wyciskarki w atrakcyjnych cenach znajdziesz na
https://www.energiazdrowia.pl/.