salon wnętrze

Decydując się na podłogę drewnianą ponosimy zazwyczaj niemały wydatek. Warto wobec tego oprócz pytań dotyczących koloru, grubości deski lub panelu zadać sobie kilka dodatkowych pytań, o których większość z nas zapomina.

Gdzie wyprodukowano podłogę?

Kupując drewnianą podłogę pamiętaj, aby zapytać nie tylko, skąd pochodzi drewno, ale także o to, jak i gdzie jest ono produkowane. Wysokiej jakości materiały i konstrukcja decydują o długowieczności podłogi, a te kilka prostych pytań może na dłuższą metę zaoszczędzić zmartwień. 

Warto decydować się zawsze na polskie produkty, które na rynku europejskim są niezwykle doceniane. Mamy kilku znanych producentów podłóg, nie warto zatem przepłacać sprowadzając deski z zagranicy. 

Istotną kwestią jest również transparentność firmy pod kątem procesu produkcji, a przede wszystkim pozyskiwania drewna. Polskie firmy poddane są bardzo wymagającym restrykcją, więc możemy być zdecydowanie spokojniejsi o drzewostany.

Czy podłoga jest zgodna z normami bezpieczeństwa UE?

Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem, który powinien kształtować nasze decyzje. Kupując podłogę warto pamiętać o stężeniach formaldehydu, który jest nie tylko szkodliwy dla środowiska, ale mogą również być szkodliwe dla zdrowia osobistego, szczególnie dla osób skłonnych do alergii i z problemami oddechowymi. Polscy producenci podlegają regulacjom Unii Europejskiej, która precyzyjnie określa dopuszczalny poziom stężenia tej substancji. Szczególnie czujnym trzeba być w przypadku bardzo tanich podłóg, w których przypadku oszczędza się na procesie produkcyjnym.

Jak należy zamontować podłogę?

Dostępne metody montażu podłogi są niezwykle istotne z uwagi na łatwość i szybkość samego procesu. Niektórzy producenci oferują montaż podłogi w cenie w określonych warunkach np. venifloor.com