Dior, Lacoste to jedne z bardziej popularnych marek perfum wybieranych zarówno przez kobiety i mężczyzn. Cena jaką należy zapłacić za małą buteleczkę znanych perfum czasem potrafi zwalić z nóg. Nie da się ukryć perfumy znanych marek należą do produktów luksusowych i jeśli marzy nam się oryginalna kompozycja zapachowa musimy liczyć się z tym że jej zakup przeważnie zawsze wiąże się kosztowną inwestycją.

Popularność zamienników perfum

W branży perfumeryjnej od pewnego czasu można zauważyć „modę” tudzież chęć kupowania zamienników perfum. Jak się okazuje w praktyce sama nazwa budzi już wiele kontrowersji, niektórzy nawet skłonni są określać je jako podróbki oryginalnych perfum. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej, przyglądając się składom większości zamienników perfum czy odpowiednikom perfum można zauważyć jedyne podobieństwo jakim są nuty zapachowe, jednak ich stężenie bardzo różni się od oryginałów. Dlatego też bardzo często można spotkać się z określeniem że są to perfumy inspirowane.

Zamienniki perfum a jakość?

Jak mają się zatem zamienniki perfum do jakości? Ku zaskoczeniu wielu klientów całkiem dobrze. Okazuje się że większość dostępnych na rynku zamienników perfum z powodzeniem odwzorowuje kompozycje zapachowe znanych marek. Nie chodzi tutaj jedynie o takie marki jak Dior czy Lacoste ale o większość perfum znanych marek. Perfumy damskie i perfumy męskie inspirowane znanymi markami można kupić w dość atrakcyjnej cenie. To sprawia że wielu klientom opłaca się kupić kilka małych flakoników perfum po to aby porównać się z oryginalnymi zapachami. Nie jest to kosztowna inwestycja a przy tym bardzo opłacalna. Szczególnie dla tych osób które są na etapie poszukiwania swojego ulubionego zapachu, kompozycji zapachowej.

Jakość zamienników perfum jest bardzo często uzależniona od samego składu. Im wyższe stężenie olejków eterycznym tym możemy spodziewać się że perfumy będą trwalsze i bardziej intensywne.

Zakup zamienników warto jednak realizować w sprawdzonych drogeriach i sklepach z perfumami: trwałe zamienniki perfum dla niej i dla niego znajdziesz w ofercie sklepu Euforia Zapachu.