Zabawki rolnicze – prezent dla przedszkolaka

Dzieci, które spotykają się z środowiskiem wiejskim w książkach lub bajkach zaczynają się nim interesować. Wiele dzieci (szczególnie chłopców) z chęciom bawi się zabawkami rolniczymi. Dzieci chętnie naśladuję pracę na roli.

Zainteresowania rolnicze

Dzieci mieszkające na wsi stykają się z pracą na roli w ich naturalnym środowisku. Również wiele dzieci z miasta ma kontakt z środowiskiem wiejskim – przyjeżdżają do rodziny mieszkającej na wsi czy wraz z rodzicami odwiedzają gospodarstwa agroturystyczne. Maluchy z zainteresowaniem obserwują pracę dużych maszyn rolniczych – kombajnów, ciągników czy pras rolniczych. Dla takich dzieci świetnym prezentem będą zabawki rolnicze.

Zabawki rolnicze Bruder

Wybierając zabawki zwracajmy uwagę na ich jakość. Zabawki powinny posiadać certyfikat Unii Europejskiej, który gwarantuje nam bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy. Przykładem takich zabawek są zabawki rolnicze Bruder. Do wyboru mamy kombajn Bruder, ciągnik Bruder, a także inne maszyny rolnicze.

Obserwacja roślin i zwierząt na wsi

Dzieci, które interesują się tematyką rolniczą chętnie chłoną wiedzę na temat życia zwierząt i roślin występujących na wsi. Warto to wykorzystać. Możemy z dziećmi udawać się na długie spacery, podczas których możliwe będzie obserwowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku – na polu, łące, w lesie czy na wiejskim podwórku. Warto takie spacery powtarzać co pewien czas, organizować je w rożne pory roku. Podczas wiejskich wędrówek warto dzieciom opowiadać o tym, co aktualnie widzą, a także odpowiadać na wszystkie dziecięce pytania.

Zabawki rolnicze w zabawie tematycznej

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często bawią się w zabawę tematyczną, podczas której odgrywają zaobserwowane wcześniej sceny z życia osób dorosłych. Dzieci związane z wsią bardzo często bawią się w pracę na roli. W tym celu wykorzystują zabawki rolnicze imitujące prawdziwe, duże maszyny. Zdarza się, że dziecięce zabawy i zainteresowania przeradzają się w wykonywany w wieku dorosłym zawód.