Sok warzywny

W ciągu ostatnich lat coraz więcej Polaków zaczyna się interesować zdrowym trybem życie i wprowadza do swojej codzienności zdrowe nawyki. Jednak nadal wiele osób z kraju nad Wisłą nie dba o siebie wystarczająco – nie spożywa zalecanych dziennych porcji warzyw i owoców. Jakie są tego efekty? Brak odpowiedniej ilości składników w diecie i spożywanie produktów przetworzonych prowadzi do wielu chorób, takich jak między innymi cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwory. 

Owoce i warzywa

Dlaczego nie zażywamy wystarczającej ilości owoców i warzyw? Takiemu zjawisku przypisuje się różne czynniki – między innymi klimat, ale i tradycyjne dania. Niegdyś przez wiele miesięcy w ciągu roku występowało niewiele warzyw, a nacisk kładziono na tym, aby w posiłkach znajdowało się mięso. Dziś jest już zupełnie inaczej, warzywa i owoce są sprowadzane z dalekich krajów, dzięki możemy spożywać większość z nich przez cały rok. 

Świeżo wyciskane soki

Witaminy, minerały, enzymy i inne cenne składniki odżywcze można jednak dostarczyć także w inny sposób – na przykład pijąc soki. Jednak nie każdy napój tego typu to bomba witaminowa, która dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych elementów. Soki, jakie możemy kupić w butelkach czy kartonach w sklepie zazwyczaj zawierają ogromne ilości cukru i nierzadko także konserwanty, co oczywiście nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Nie powinno się więc po nie sięgać. Zamiast tego powinniśmy postawić na świeżo wyciskane soki. Najlepiej zakupić wysokiej jakości wyciskarkę do soków, takie jakie można znaleźć między innymi tutaj – https://www.energiazdrowia.pl/ – i codziennie bądź co jakiś czas przyrządzać specjał, który nie zaskoczy nas szkodliwymi substancjami. W świeżych napojach z wyciskarek do soków znajdziemy wszystkie składniki, jakie wcześniej znajdowały się w wykorzystanym surowcu. Dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest niezbędne do prawidłowego działania ludzkiego organizmu. Ponadto takie elementy mogą leczyć nawet z różnych schorzeń czy dolegliwości. Pozytywnie wpływają na działanie pewnych układów organizmu – przede wszystkim trawiennego, a także i odpornościowego, dodają energii, wpływają na poprawienie kondycji skóry, sprawiają, że polepsza się nasza koncentracja i ogólne samopoczucie oraz nastrój. Specjaliści zauważają, że powinno się spożywać maksymalnie jedną szklankę soku dziennie – to około 200-250 ml, dla organizmu to jedna z pięciu zalecanych porcji.