W jaki sposób urządzić małą kuchnię w bloku?

Wielu mieszkańców bloku zmaga się z problemem małej kuchni. Niestety, ograniczona przestrzeń często uniemożliwia urządzenie funkcjonalnego i komfortowego pomieszczenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zaaranżować małą kuchnię? Sprawdź odpowiedzi na te pytania, czytając nasz tekst.

Meble na zamówienie

Najprostszym sposobem, w szczególności, gdy nasza kuchnia ma nietypowe wymiary, na stworzenie praktycznej i ciekawie zaaranżowanej kuchni, jest postawienie na meble na zamówieniehttp://www.vena-kuchnie.pl/. W ten sposób zyskujesz meble, które będą dopasowane do Twojego gustu oraz metrażu i układu pomieszczenia.

A jaki styl najlepiej wybrać? Wiele osób, które mają wąską i niewielką kuchnię, stawia na styl minimalistyczny lub skandynawski. Oba style charakteryzują się ograniczoną paletą barw oraz prostymi meblami bez zbędnych dekoracji. Dzięki temu stworzysz wnętrze, które będzie uporządkowane, a wrażenie ładu sprawi, że kuchnia na pierwszy rzut oka wyda się większa, niż jest w rzeczywistości.

Przy tworzeniu projektu, ważne jest, by dokładnie przemyśleć ułożenie mebli oraz sprzętów. Pamiętaj, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą masz. Przykładowo, gdy masz otwartą kuchnię na salon lub jadalnię, koniecznie zadbaj o to, by urządzić przejście między tymi pomieszczeniami.

Triki i porady, jak urządzić małą kuchnię

Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze kilka porad i wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci urządzić małą kuchnię w bloku.

Po pierwsze zwróć uwagę na to, by zabudowa była zróżnicowana. Szafki różnej wysokości pomogą Ci maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Pamiętaj, że w niektórych miejscach najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie wysokich szafek, w innych lepiej mogą się sprawdzić wiszące szafki.

Kolejna porada dotyczy barw. Wybieraj jasne kolory — ta zasada dotyczy, zarówno ścian, mebli, płytek czy paneli. Z ich pomocą optycznie powiększysz wnętrze.

Pamiętaj też o oświetleniu. Naturalne światło jest Twoim największym sprzymierzeńcem, dlatego też zrezygnuj z gęstych firanek. Jeśli chodzi o sztuczne światło to zamiast jednego źródła (lampy lub żyrandola), lepiej będzie postawić na kilka lamp. Dobrym pomysłem są kinkiety rzucające punktowe światło.