Jazda na rowerze to nie tylko wielka przyjemność, ale również świetny sposób na poprawę kondycji. Jednak z upływem lat oraz pogarszającym się stanem zdrowia korzystanie z roweru dwukołowego może być niebezpieczne. Jest to najlepszy moment, by zdecydować się na rower trójkołowy. Co warto wiedzieć o rowerach trójkołowych przed zakupem?

Dla kogo przeznaczone są rowery trójkołowe?

Rowery trójkołowe dla dorosłych to wspaniała propozycja dla osób starszych, których koordynacja ruchowa może już być ograniczona. Problemy z utrzymaniem równowagi uniemożliwiają jazdę na rowerze dwukołowym.

Warto również pamiętać, że rowery trójkołowe dla dorosłych są przeznaczone dla osób, które borykają się z różnymi schorzeniami. Stwardnienie rozsiane, schorzenia reumatoidalne, porażenie mózgowe, niedowład nóg czy zanik mięśni to wszystko schorzenia, które nie pozwalają na jazdę na rowerze dwukołowym, ale można w tym czasie korzystać z roweru trójkołowego.

Dlaczego warto jeździć na rowerze trójkołowym?

Rowery trójkołowe dla dorosłych swoją stabilność zawdzięczają dwóm kołom, które znajdują się w tylnej części roweru. Dzięki temu nie trzeba balansować ciałem, by utrzymać równowagę.

Jazda na rowerze trójkołowym zalecana jest przez rehabilitantów. Wzmacnia kończyny dolne, pomaga zwiększyć siłę mięśniową oraz poprawić kondycję. Osoby, które uprawiają sport cieszą się większym apetytem oraz dobrym samopoczuciem. Lepiej śpią, mają lepszą przemianę materii oraz mogą cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu.

Rower trójkołowy dla dorosłych pomoże poprawić kondycję, ale również jest idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://energy-bike.pl/rowery-trojkolowe-elektryczne/