wystrój pokoju dziecięcego

Nie zawsze posiadamy ten komfort aby zapewnić dzieciom osobne pokoje. Zwłaszcza w przypadku rodzeństwa innej płci pojawia się problem aranżacji pomieszczenia, tak aby spełniał rolę pokoju księżniczki i superbohatera. Oto kilka pomysłów na to w jaki sposób formalnie można podzielić pokój rodzeństwa.

Pomysły jak podzielić przestrzeń w pokoju rodzeństwa

Często słyszymy u chłopców, że nie chce spać w „dziewczyńskim” pokoju, dziewczynki mają odwrotne żale. Oto kilka pomysłów jak pogodzić przestrzeń.

Naklejki ścienne

Pokój można podzielić na dwie strefy znajdujące się np. po przeciwległych stronach pokoju, albo w przypadku łóżka piętrowego na dole i na górze. Tworząc pewne strefy można je przyozdobić zgodnie z oczekiwaniami maluchów.

Naklejki ścienne pozwalają w bardzo szybki i łatwy sposób zdefiniować przestrzeń. Dla dziewczynki można wybrać naklejki z kwiatkami, a dla chłopca z superbohaterami. Można wybrać również wzory geometryczne w miarę uniwersalne, jednak dla chłopca ten sam kształt naklejek wybrać w kolorze niebieskim, a dla dziewczynki różowym, albo szarym i żółtym. Kombinacji naklejkowych jest niezliczona ilość, a pozwalają one w szybki i niedrogi sposób na dekorowanie ścian.

Tapety ścienne

Podobny zabieg formalnego podziału przestrzeni może odbyć się przy wykorzystaniu tapet do pokoju dziecięcego. Pamiętajmy jednak żeby łączyć podobne stylistycznie tapety oraz żeby wybierać te dedykowane do pokojów dziecięcych. Mamy wtedy pewność, że będą bezpieczne dla naszych maluchów.

Dodatki w różnych kolorach

Kiedy formalne podzieliliśmy przestrzeń przy pomocy naklejek ściennych lub tapet, wystarczy powstałe sektory przyozdobić za pomocą dodatków np. tekstylnych w postaci poduszek. Można wybierać ten sam rodzaj poduszek, tylko różnicować strefy kolorami.

Jeżeli szukacie inspiracji do dekoracji pokojów dziecięcych zajrzyjcie na stronę MilliHome. Znajdziecie tam zarówno naklejki i tapety, jak i kolorowe dodatki, a nawet stylowe meble do dziecięcych pokoików.