Plotery – specjalistyczne urządzenia do wydruków

Plotery bardzo często kojarzone są z drukarkami. Jednak w praktyce plotery to dużo bardziej zaawansowane urządzania w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami. Specyfika ich działania i zastosowanie sprawiają, że są nieocenione przy wykonywaniu wydruków.

Plotery to grupa specjalistycznych urządzeń wielkoformatowych do wielu zastosowań. W zależności od wybranego modelu możemy wyróżnić chociażby plotery tnące, plotery drukujące.

Komu przydają się plotery?

Jako, że plotery należą do urządzeń wielkoformatowych najczęściej dedykowane są do biur, agencji marketingowych. A więc tam gdzie wykonywane są reklamy, wielkoformatowe grafiki, druki. Plotery znajdują największe zastosowanie w zakładach poligraficznych, drukarniach a więc w miejscach gdzie powstają duże bilbordy, reklamy, bannery reklamowe, gadżety reklamowe. Zastosowanie ploterów jest naprawdę szerokie.

Rodzaje ploterów i zastosowanie

Plotery to nic innego jak wielkoformatowe drukarki, jednak jeśli chodzi o zakres wykonywanej pracy dzielą się one na drukujące i tnące. Jak sama ich nazwa wskazuje plotery drukujące służą do wykonywania profesjonalnych druków na dużych formatach. Natomiast plotery tnące służą do przycinania kształtów, wycinania grafik, wykrawania w różnych materiałach (niekoniecznie w papierze). Plotery drukujące i tnące mają cały ogrom zastosowania. Co więcej swoją pracę wykonują nie tylko na papierze, plotery mogą wycinać, wykrawać i drukować na tkanina, folii, na tekstyliach. To sprawia, że są to urządzenia niezwykle uniwersalne. Jeśli chodzi o plotery tnące mogą one posłużyć do wycinania materiałów małych, jak i wielkoformatowych o różnych parametrach. Przez zautomatyzowany sposób działania ploterów można wykonać skomplikowane i precyzyjne wzory bez żadnych defektów, a przy tym zaoszczędzić czas. Plotery tnące i drukujące zapewniają po prostu łatwiejszą i wydajniejszą pracę. Urządzenia wielkoformatowe takie jak plotery tnące i drukujące dostępne są w ofercie firmy VESPLOTER – dystrybutora specjalistycznych urządzeń drukujących. Szczegóły oferty na stronie: Vesploter.pl