zbiornik na przemysłowe płyny

Dysze wodne to uniwersalne urządzenia, które mają za zadanie produkować rozpylony strumień za pomocą sprężonego powietrza.
Świetnie się sprawdzają w systemach nawadniających i innych rozwiązaniach technologiczno-architektonicznych. Niemniej jednak ich zastosowanie jest uzależnione od parametrów dyszy. Dlatego w dalszej części artykułu przedstawimy najpopularniejsze parametry dysz wodnych w pigułce.

Efektywność oraz rozmiar kropli

Dysze wodne to urządzenia, które zamieniają energię ciśnienia przepływu w energię elektryczną. Dlatego efektywność wykorzystywana jest do zwiększenia prędkości cieczy i wytworzenia strumienia. Z kolei rozmiar kropli zależy od struktury dyszy, napięcia powierzchniowego cieczy, intensywności siły cieczy oraz gęstości. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że rozmiar rozpylonych kropelek nie jest jednolity, dlatego średni rozmiar jest ważnym czynnikiem.

Kąt natrysku siła strumienia oraz dystrybucja

Kąt natrysku strumienia jest utworzony przez stożek cieczy, który opuszcza otwór dyszy. Warto zwrócić uwagę, że kąt natrysku i odległość między otworem dyszy a powierzchnią determinuje kształt stożka. Z kolei siła strumienia to siła wytwarzana przez strumień wody odchylony przez powierzchnię uderzenia. Należy również wiedzieć, że inżynierowie projektują dysze o różnych wzorach rozpylenia.

Gdzie warto zamówić dysze wodne?

Na rynku jest wiele firm, które zdają sobie sprawę, jak wiele funkcji pełnią dysze wodne. Dlatego należy postawić na profesjonalnego producenta, który posiada doświadczenie i wiedzę na temat produkcji dysz. Na szczególną uwagę zasługuje PNR Polska, ponieważ oferuje dysze wodne, które odznaczają się solidnym wykonaniem oraz świetnym działaniem. Wszystko dlatego, że wyprodukowane są z mosiądzu oraz stali nierdzewnej. Firma ta wykonuje także dysze wodne na specjalne zamówienie. Dlatego też wszystkie modele oferowane przez PNR Polska zasługują na uwagę. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, koniecznie wejdź na stronę internetową podlinkowaną powyżej. W razie pytań można kontaktować się za pośrednictwem e-maila lub telefonu ze strony. Z pewnością wysoko wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą w doborze i odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.