Opiekunka dla seniora – kiedy warto się na nią zdecydować?

Opiekunka dla seniora to dla wielu osób ogromna pomoc. I choć nie ma nic złego w tym, że potrzebujemy pomocy w godzeniu opieki z codziennymi obowiązkami, dla wielu osób jest to coś niedopomyślenia – myślą wtedy, że nie są wystarczająco dobrzy. Nie jest to jednak prawda, a takie rozwiązanie jest niezwykle popularne w wielu krajach. Coraz więcej osób się do tego jednak przekonuje. Kiedy więc zdecydować się na taką pomoc?

Opiekunka dla seniora, który wymaga stałej opieki 

Opiekunka dla seniora z całą pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które wymagają stałej opieki. Często są to osoby z niepełnosprawnościami i takie, których stan zdrowia nie jest już na najlepszym poziomie. Opiekunka dla seniora może wtedy pomóc w podstawowych czynnościach, takich jak poruszanie się i przemieszczanie, mycie czy podawanie posiłków, a także robienie zakupów oraz pomoc w dotarciu na przykład na wizyty lekarskie – wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń z pracodawcą. Jeśli opiekunka ma dodatkowo odpowiednie wykształcenie, może również podawać ona leki, które zalecane są przez lekarza. Jest to świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą, na przykład w Niemczech. Opiekunka, która mówi w ojczystym języku z całą pewnością będzie miłym zaskoczeniem dla starszej osoby.

opiekunka dla seniora

Brak możliwości opieki nad seniorem 

Opiekunka dla seniora to również rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości opieki nad seniorem w ciągu dnia przez pracę i inne obowiązki codzienne. W takich sytuacjach opiekunkę można zatrudnić na kilka godzin w ciągu dnia lub tygodnia. Będziemy spokojni o to, że bliskiej nam starszej osobie nic się nie stanie, a my będziemy mieć czas na załatwienie swoich spraw lub pracę. 

Więcej na temat opiekunek dla seniora znajdziesz na stronie https://caringpersonnel.pl/opiekunka-dla-seniora/