Bogaty asortyment sklepów z medyczną modą sprawia, że każda kobieta pragnąca podkreślić swoją urodę, znajdzie model odpowiedni dla siebie. W tym artykule podpowiemy jakie kolory bluz medycznych są odpowiednie do określonych typów urody. Wspomnimy również o psychologii kolorów, którą warto mieć na uwadze wybierając bluzę medyczną.

 Mnogość kolorów pośród bluz medycznych sprawia, że wybór idealnej może okazać się wcale niełatwym zadaniem. Oprócz własnych preferencji, psychologii koloru należy pod uwagę wziąć również wytyczne dyrekcji szpitala, gdyż w niektórych placówkach wciąż funkcjonują sztywne przypisania kolorów do danego oddziału. Jeśli jednak pracujesz w prywatnym gabinecie, który nie narzuca kolorystyki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć.

Psychologiczne znaczenie barw a wybór bluzy medycznej

Psychologia kolorów to nauka o odcieniach, które są wykorzystywane jako wyznacznik ludzkiego zachowania. Wybrany przez nas kolor ma wpływ na naszą percepcję, co więcej, stymulanty, takie jak wiek, kultura, płeć itp. również mają wpływ na to, jak ludzie postrzegają kolor.

Wiele kolorowych bluz znajdziesz pod adresem https://meditrendy.pl/odziez-medyczna/odziez-medyczna-damska/bluzy-medyczne-damskie/bluzy-medyczne-we-wzorki

Kolory definiuje się następująco:

Czerwony jest uważany za intensywny emocjonalnie kolor, który oznacza siłę, niebezpieczeństwo, moc, miłość, pożądanie i pasję. Służy do szybkiego podejmowania decyzji, a także zwiększa tempo oddychania, podnosi ciśnienie krwi i poprawia metabolizm.

Żółty to kolor spontaniczny, ale niestabilny. Wiąże się z intelektem, radością, szczęściem, energią i pożywieniem, co oznacza pozytywność. Służy do przyciągnięcia uwagi.

Niebieski symbolizuje zaufanie, lojalność, zaufanie, mądrość, prawdę i wiarę. Służy również do promowania stabilności, czystości i technologii. Znany jest również z tłumienia apetytu i zwiększania produktywności.

Czarny ma wiele tajemnic i autorytetu. Kojarzy się z formalnością, elegancją, śmiercią, strachem i złem. Znany jest z tworzenia iluzji szczuplejszego wyglądu.

Pomarańczowy jest niezwykle popularny wśród młodego pokolenia. Symbolizuje fascynację, kreatywność, atrakcyjność, determinację, zachętę i symulację. Zwiększa również dotlenienie mózgu i stymuluje aktywność umysłową.

Zielony to kolor natury o uzdrawiającej mocy. Kolor symbolizuje relaks, płodność, wzrost, harmonię i świeżość. Jest chętnie używany do promowania spokoju i bezpieczeństwa

Fioletowy to kolor królewski kojarzony z luksusem, godnością, ambicją, mądrością, kreatywnością, niezależnością i magią.

Biel biel to symbol czystości i wiary związanej z czystością i bezpieczeństwem. Symbolizuje również czystą kartę promującą kreatywność.