Zanim stworzymy plan budowy boiska dobrze jest zastanowić się jaki będzie to rodzaj boiska i jakie będzie jego przeznaczenie. Będąc w posiadaniu tych informacji łatwiej jest sporządzić cały projekt budowy boiska i wstępny kosztorys.

Jeśli w planach jest budowa boiska sportowego na użytek komercyjny przyda się informacja dotycząca pozwoleń na budowę. Przy budowie boiska należy uwzględnić również zagospodarowanie terenu, przemyśleć kwestie dotyczącą montażu ogrodzenia, sprzętów oraz nawierzchni sportowej. Od tego jaki rodzaj nawierzchni sportowej będzie zainstalowany na boisku będzie zależał komfort gry oraz bezpieczeństwo samych użytkowników. Instalacja nawierzchni sportowej nie może być wykonana gdziekolwiek. Teren tam gdzie ma powstać boisko musi być odpowiednio przygotowany, nie może być mowy o jakichkolwiek koleinach i wyrwach.

Nawierzchnia sportowa a rodzaj boiska

Boiska sportowe mogą przybierać formy jednego wyodrębnionego obiektu do danej dyscypliny sportowej lub też mogą to być obiekty wielofunkcyjne. Przy wyborze nawierzchni należy sugerować się rodzajem boiska. Nie każda nawierzchnia sportowa nadaje się na boiska wielofunkcyjne, nie każdy rodzaj nawierzchni jest dedykowany na boiska do koszykówki. Nawierzchnia sportowa z polipropylenu oraz nawierzchnia ze sztucznej trawy należą do najczęściej stosowanych na boiskach sportowych. Przed wyborem nawierzchni dobrze jest zaznajomić się ze specyfikacją danej nawierzchni. Dzięki temu uzyskamy informacje na temat tego czy dana nawierzchnia nadaje się na boiska zewnętrzne, wewnętrzne. Nawierzchnie sportowe z polipropylenu to jedne z najczęściej wybieranych rodzajów nawierzchni. Ich zaletą jest modułowość i możliwość szybkiego montażu. Szczegółowa specyfikacja dotycząca nawierzchni sportowej z polipropylenu dostępna na stronie Courty.pl. Na stronie możemy przeczytać nie tylko o zaletach jej zastosowania ale zapoznać się z przykładowymi realizacjami z udziałem tych nawierzchni.