Ping pong to dyscyplina sportowa, która wymaga od gracza refleksu, precyzji i dużej zręczności. Jednak żeby móc grać oprócz dobrych umiejętności liczy się także dobry sprzęt, który umożliwi nam świetną grę a nawet rywalizację. Na co wrócić uwagę przy zakupie stołu do ping ponga? Sprawdź!

Rodzaj stołu do ping ponga

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić przede wszytki rodzaj stółu. Czy będzie to sprzęt typu outdoor czy indoor. Inne wymagania sprzętowe powinny spełnić zarówno stoły dedykowane na zewnątrz jak i te znajdujące się wewnętrz obiektów sportowych. Dla przykładu stół do ping ponga który docelowo będzie stał na zewnątrz na pewno musi być wykonany z solidnej jakości materiałów odpornych chociażby na warunki atmosferyczne.

System składania

Jeśli chcesz zainwestować w stół do ping ponga który docelowo będzie spełniał funkcję mobilnego sprzętu. Warto uwzględnić to czy stół posiada system składania. Można wyróżnić tutaj stoły składane na pół, stoły składane w trzech częściach, stoły do ping ponga posiadający system składania z kołami.

Wielkość stołu do ping ponga

Na pozór rzecz oczywista jednak bardzo często pomijana. Przy zakupie stoły musimy na pewno uwzględnić jego docelową wielkość. Standardowy rozmiar stołu do ping ponga wynosi 274 cm długości, 152,5 cm szerokości i 76 cm wysokości. Biorąc pod uwagę te parametry wymiarowania dobrze jest upewnić się, że mamy wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu, aby pomieścić stół.

Sprawdź dodatkowe funkcje

Przeglądając przykładową ofertę u producenta sprzętu sportowego Sport Grupa ( oferta stołów marki PINGO: https://sportgrupa.pl/kategoria-produktu/sprzet-sportowy/tenis-stolowy-zewnetrzny/) można zauważyć że niektóre stoły do ping ponga posiadają dodatkowe funkcje. Sprzęt ten posiada regulowane nogi, wbudowany pojemnik na piłki, regulację napięcia siatki i wiele innych udogodnień które mogą mieć wpływ na komfort gry. Dlatego też warto zastanowić się, jakie funkcje są dla ciebie istotne i czy są one dostępne w wybranym modelu.