Zatrudniając pracownika na stanowisku kierowcy pojazdów powyżej trzech i pół tony należy wziąć pod uwagę wiele obowiązków ze strony pracodawcy. Kierowcy nie są standardowymi pracownikami pełniącymi swoje obowiązki w standardowych godzinach pracy. Jak również wiadomo, rozliczanie czasu pracy kierowców wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. O czym więc pamiętać wyliczając godziny pracy i wynagrodzenie pracownika?  

Rozliczanie czasu pracy kierowców – na to zwróć uwagę

Kierowcy samochodów ciężarowych powyżej trzech i pół tony muszą rejestrować swoją aktywność. Dane zapisywane są w systemie w sposób zależny od wyposażenia ciężarówki – mogą być to tarczki lub dane na karcie kierowcy. Rozliczenie czasu pracy kierowców następuje po uzyskaniu danych od kierowcy lub zgromadzeniu ich w postaci rozliczanego okresu, na przykład za trzy miesiące. Możliwe jest również zczytanie danych z wcześniej wspomnianej karty kierowcy. Jednak samo zebranie danych nie wystarcza. Należy wprowadzić je do dedykowanego programu, który pozwoli uzyskać obraz aktywności kierowcy w interesującym nas okresie. Za pomocą uzyskanych danych można przygotować ewidencję za określony czas – rozliczenie określa umowa. Najważniejsze jest to, aby na końcu ewidencji znajdowało się podsumowanie wszystkich przepracowanych godzin włącznie z postojami, nadgodzinami, zmianami nocnymi i świątecznymi oraz dyżurami.

Czas pracy kierowców – szkolenia

Czas pracy kierowcy szkolenia – jest to rozwiązanie, które powinien znać każdy przedsiębiorca, osoba pracująca w kadrach a nawet spedytor. Dzięki szkoleniom z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców można zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Tym, o czym warto pamiętać to zmieniające się przepisy prawa, o których można dowiedzieć się z takiego właśnie kursu.

Czas pracy kierowców szkolenia – kurs znajdziesz pod adresem https://transporttrener.pl/kursy/kurs-online-czas-pracy-kierowcow/