Impregnacja polerowanego granitu – krok po kroku

Granit to jedna z najtrwalszych skał jakie istnieją na kuli ziemskiej. Nie bez powodu jest również jednym z najpopularniejszych tworzyw dedykowanych do produkcji blatów kuchennych. Oprócz niezwykłej solidności i trwałości, granit może nam także zagwarantować nietuzinkową prezencję. Blaty granitowe to prawdziwe dzieła sztuki. Ciężko spotkać jednakowe płyty. Wzory są wręcz niepowtarzalne. To także może mieć duży wpływ na rosnące zainteresowanie tego typu kamieniem. Niestety blaty granitowe, jako chłonne kamienie naturalne wsiąkają wiele substancji zewnętrznych, w tym tłuszcz. Blaty kuchenne z granitu być może prezentują się niezwykle estetycznie, ale mają bardzo słabą stronę jaką jest ich podatność na pojawianie się plam. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemu może być wcześniejsza impregnacja granitu, tak aby zminimalizować tendencję do powstawania zabrudzeń.

Krok 1 – kompleksowe mycie blatu granitowego. Chodzi przede wszystkim o pozbycie się kurzu, który może utrudnić impregnatom dostęp do powierzchni wierzchniej kamienia naturalnego.

Krok 2 – całkowite osuszenie nawierzchni.

Krok 3 – rozsmarowanie impregnatu do kamienia na blacie za pomocą nowej ścierki lub szmatki.

Krok 4 – wytarcie blatu przy użyciu suchej ścierki w celu zapobiegania pojawienia się smug i zacieków.

Krok 5 – osuszenie powierzchni kamienia.

Jaki impregnat do kamienia stosować?

Impregnacja nie jest skomplikowanym procesem, który nie zajmie nam dużej części naszego wolnego czasu. Za pomocą impregnatu do kamienia wytwarzamy specyficzną powłokę, którą określa się hydrofobową. Ta świeżo powstała warstwa ma na celu przede wszystkim ochronę nawierzchni kamienia naturalnego. Zapobiega powstawaniu nowych plam i innego typu zabrudzeń. Wzmacnia strukturę kamienia i ulepsza aktualny stan wizualny. Blaty kuchenne staną się bardziej błyszczące i będą wyglądać jak nowe. Impregnat do kamienia daje błyskawiczny efekt, a cena nie jest wygórowana. Środki stosowane do chemii kamieniarskiej można znaleźć na stronie internetowej sklepu (www.kamchemia.pl). Impregnat do kamienia, a w szczególności do granitu to idealne rozwiązanie do zastosowania na blatach kuchennych i nie tylko.