dzieci na podwórku, zabawa

Gdy przychodzi ten czas w życiu rodzica, w którym musi wybrać przedszkole dla dziecka, może to przysporzyć rodzicowi bólu głowy. W końcu to pierwszy raz, gdy dziecko będzie pod opieką kogoś innego niż jego rodzina. Dlatego też warto wybrać miejsce, w którym dziecko poczuje się jak w domu, chętnie będzie wracać, a rodzic nie będzie musiał się martwić o jego samopoczucie. W związku z tym coraz więcej rodziców decyduje się nad zapisaniem swojej pociechy do przedszkola niepublicznego. W tym artykule dowiesz się, jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Jak działa przedszkole niepubliczne?

Przedszkole publiczne i niepubliczne z założenia mają taki sam koncept – edukacja i rozwój dziadka od najmłodszych lat. Główną różnicą między obydwoma rodzajami placówek jest to, że przedszkole publiczne jest prowadzone przez samorząd, a przedszkole niepubliczne przez firmę bądź stowarzyszenie. Nadzór nad przedszkolem niepublicznym sprawuje Kurator Oświaty.

Jakie są plusy wyboru przedszkola niepublicznego?

Wybierając przedszkole niepubliczne, możemy być pewni wielu zalet takich jak:

Odpowiednio dobrana oraz wykwalifikowana kadra opiekuńcza
Nowoczesny budynek i sale dla dzieci
Szeroki zakres zajęć dodatkowych takich jak – zajęcia językowe, terapię si, gimnastyka, zajęcia logopedyczne czy sportowe (basen, joga, sztuki walki)
Dopasowanie posiłków przez cały dzień pod potrzeby dziecka

Gdzie znaleźć przedszkole niepubliczne?

Przedszkoli niepublicznych jest mniej niż publicznych, ale nie znaczy to, że są trudno dostępne. Jednym z bardziej interesujących placówek jest Niepubliczne Przedszkole „Otwarte okno” w Tychach z Oddziałami Integracyjnymi, która ma na celu przygotowanie swoich wychowanków do uczenia się przez całe życie, gdzie dzieci znajdą przyjazne środowisko. Dzieci tu mogą rozwijać się zgodnie z indywidualnymi możliwościami i potrzebami. Więcej na temat placówki można znaleźć na stronie http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole.