szkoła coachingu

Z roku na rok przybywa ilość profesjonalnych coachów zawodowych. Większość trenerów dokonuje takiego wyboru ze względu na niszę i łatwość w znalezieniu pracy. Zawód ten z pewnością jest opłacalny, szczególnie przy posiadaniu dużej ilości zleceń. W jaki sposób możemy uzyskać kwalifikacje do zgodnego z prawem wykonywania zawodu?

Na czym polega bycie coachem?

Coaching to całkiem nowa jak na polskie realia profesja i nadal w wielu kręgach nierozpoznawalna, w innych zaś niezrozumiana. Bardzo często coaching myli się z psychologią. Warto wspomnieć, że pomimo charakteru wykonywanej pracy są dwa zupełnie odmienne zawody. Coach to trener, który ma na celu zwiększenie naszych zdolności dotyczących ustalania sobie celów i ich realizacji. Nie zawsze idzie to w parze z psychologią. 

Po pierwsze – edukacja!

Do pozostania coachem będziemy potrzebować wszelkich możliwych dokumentów. Karierę zawodową możemy rozpocząć od podjęcia studiów. Aktualnie na polskich uniwersytetach państwowych i niepublicznych możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę kierunków związanych z coachingiem i doradztwem. Tego typu kierunek to pierwszy krok w celu realizowania własnych planów o pozostaniu coachem. Z pewnością otworzą one furtkę do dalszej kariery zawodowej.

szkoła coachingu

Kursy i szkolenia

Kolejnym sposobem na nauczenie się podstawowych i bardziej rozszerzonych narzędzi do postępowania w coachingu mogą być różnego rodzaju kursy i szkolenia, które dzięki certyfikacji pozwolą nam na zgodne z prawem działanie pod szyldem coacha. Szkoła coachingu to idealne miejsce na podjęcie się tego typu szkoleń i kursów. Istnieją różne rodzaje coachingu. Może być on nastawiony bardziej na konkretny zawód, czy dziedzinę jak biznes. Często będziemy mogli się spotkać także ze specjalistycznymi szkoleniami dla managerów i HR. 

Gdzie uzyskać certyfikat?

Moderator to szkoła coachingu, która znajduje się w dwóch odrębnych lokalizacjach. Warszawa i Wrocław to miasta, gdzie rynki biznesowe rozwijają się z dnia na dzień. To właśnie dlatego powstały tam szkoły coachingu Moderator. Na stronie https://moderator.edu.pl/ wiele informacji na temat zakresu prowadzonych szkoleń, ich tematyki oraz szczegółowego harmonogramu wraz z wolnymi terminami.