Buty BHP męskie będą niezbędnym elementem ubioru w wielu branżach. Zapewniają nie tylko odpowiednio wysoki stopień ochrony stóp, ale także poprawiają wygodę chodzenia. Właśnie dlatego powinny być odpowiednio dopasowane do danego miejsca pracy, a także panujących warunków. Jak wybrać buty BHP męskie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Buty BHP męskie – charakterystyka 

Podstawowym zadaniem butów BHP męskich jest przede wszystkim ochrona stóp, a także dolnych partii nóg przed szeregiem niekorzystnych czynników. Wśród nich można wymienić urazy mechaniczne, termiczne czy chemiczne. W wielu miejscach ich noszenie jest obowiązkowe i wynika z określonych przepisów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. 

Jak wybrać odpowiednie buty BHP męskie

Jeżeli wybieramy buty BHP męskie, to pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. Najlepiej, aby było to obuwie z naturalnej skóry bydlęcej, zamszu lub weluru. Taki materiał jest nie tylko odporny na uszkodzenia i łatwy w pielęgnacji, ale również pozwala naszym stopom oddychać, co okazuje się szczególnie ważne podczas pracy latem lub wszędzie tam, gdzie panują podwyższone temperatury. 

Kolejny istotny czynnik to podeszwa. Najlepsza będzie ta wykonana z poliuretanu. Wykazuje ona szereg właściwości ochronnych. Jest między innymi olejoodporna, antystatyczna, a także odporna na oleje czy rozpuszczalniki. Dzięki temu takie buty BHP męskie doskonale sprawdzają się w wielu zakładach, gdzie panują nawet bardzo trudne warunki pracy. 

Buty BHP męskie a miejsce pracy 

Wspomniane buty może dopasować idealnie do danego miejsca pracy. Przykładowo w halach magazynowych czy marketach budowlanych świetnie sprawdzą się sandały robocze. Są przewiewne, lekkie i zapewniają największy komfort noszenia. Będą idealne do pracy wewnątrz, gdzie przez cały rok panuje stała temperatura. 

Jeżeli mówimy o butach BHP męskich odpowiednich dla budowlańców czy pracowników drogowych, to przede wszystkim powinny być to modele wyposażone w podeszwę odporną na oleje czy rozpuszczalniki, a także dodatkowe podnoski, chroniące palce przed urazami. Bogaty asortyment męskich butów roboczych można znaleźć na stronie firmy Natare: https://natare.pl/157-buty-robocze