Coraz więcej osób jeździ na rowerze. Przemierzanie szlaków rowerowych w najdalszych zakątkach Polski jest niezwykłą przygodą. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na wakacyjne wypady lub weekendowe wycieczki samochodowe z rowerem na dachu. Jak wybrać bagażnik rowerowy na dach? Na co zwrócić uwagę?

Bagażnik dachowy na rowery – dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju bagażniki dachowe na rowery w różnych cenach. Wybór jest naprawdę duży z tego względu, że przybywa miłośników jednośladów. Bagażnik rowerowy na dach można zamontować samodzielnie, a koszt zakupu nie jest wysoki. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie rowerów na dachu powoduje opór podczas podróży. Jest nieco większy hałas i należy na pewno trochę zwolnić na drogach szybkiego ruchu. Jednak te niewielkie przeszkody są na tyle znikome, że praktycznie nie bierze się ich pod uwagę.

Jaki bagażnik dachowy na rower wybrać?

Największą popularnością cieszą się bagażniki uniwersalne z montażem na ramę. Ogromną zaletą jest bardzo łatwy montaż i prosta obsługa, rower można szybko i bez problemów umieścić na dachu. Jedynie należy mieć na uwadze to, że podczas montażu rama roweru ma kontakt z uchwytem. Podczas przewozu może dojść do niewielkich obtarć, które dla większości osób nie mają znaczenia. Można oczywiście zabezpieczyć ramę, aby do takiej sytuacji nie doszło lub wybrać uchwyt, który chroni ramę przed uszkodzeniami. Na pewno podczas wyboru bagażnika należy wziąć pod uwagę wagę samego uchwytu. Najczęściej wykonane są one z aluminium, a więc są bardzo lekkie. Nie wolno zapomnieć także o obciążeniu bagażnika. Uchwyty z segmentu premium mogą przewozić rowery nawet o wadze do 20 kilogramów.

Wysokiej jakości bagażnik rowerowy na dach

Bagażniki rowerowe na dach dostępne są w segmencie budżetowym lub premium. Można wydać kilkaset złotych, a także kilka tysięcy. Oczywiście najlepiej dostosować uchwyt do roweru i jego wartości. Coraz więcej osób inwestuje w jednoślady, co powoduje, że zainteresowanie uchwytami premium także rośnie

Bagażniki rowerowe i uchwyty znajdziesz na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach