sznurki do makramy

Makrama to sztuka artystycznego tworzenia węzłów. Jest wykorzystywana  nie tylko do tworzenia pięknej biżuterii, ale również do ozdabiania kocy, dywanów, a nawet do tworzenia wyjątkowych kwietników. Dla kogo jest ta forma sztuki? Czy jest ona trudna do nauczenia się? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym materiale

Przede wszystkim warto wiedzieć, że makrama jest absolutnie dla każdego. Trzeba jedynie zaopatrzyć się w sporo cierpliwości oraz profesjonalne materiały. Oczywiście jeśli ktoś ma zdolności manuale, tym szybciej nabierze wprawę w wiązaniu artystycznych węzłów. Jednakże wszystkiego można się absolutnie nauczyć. Pomocne ku temu są filmiki na youtube z poradami,  internetowymi szkoleniami i warsztatami. 

sznurki do makramy


Jaki sznurek do makramy?

Jako iż do tworzenia makramy nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu, cała jego magia opiera się na doskonałej jakości sznurku. Musi być on przeznaczony stricte do plecenia właśnie makram. Sznurki do makram powinny być z włókien naturalnych, gdyż są bardzo plastyczne i łatwe w obsługiwaniu. Sztywnymi sznurkami oczywiście również można wykonywać makramy, jednakże jest to o wiele bardziej kłopotliwe – zwłaszcza na początku. Jaki jest zatem najlepszy materiał na sznurek do makramy? Oto nasze propozycje:

  • sizal, który ma absolutnie wspaniały jedwabisty połysk, 
  • bawełna, ze względu na swoją miękkość i plastyczność, 
  • konopia, równie bardzo wygodna w użytkowaniu.

Sznurki do makramy w wielu atrakcyjnych kolorach można nabyć w sklepie https://kotekmotek.pl.

Makrama do torebki

Osoby szydełkujące – zwłaszcza torebki – doskonale wiedzą, że makrama absolutnie fantastycznie ozdabia wizualnie taką torebkę. Wiele kombinacji wzorów umożliwia wykreowanie nieograniczonej liczby zupełnie różnych torebek. Na początku przygody z wiązaniem makram koniecznie trzeba nauczyć się podstawowych chwytów, które nie są zbyt skomplikowane, a już tworzą efekt wow!

Makrama to niezwykła sztuka artystycznego tworzenia węzłów, która nie tylko pozwala na stworzenie pięknych przedmiotów, ale również doskonale odpręża. Udowodniono, że szydełkowanie i wszelkie robótki ręczne mają terapeutycznuy wpływ na organizm człowieka. Skupienie i zaangażowanie myśli w proces szydełkowania sprawia, że na moment wyłączamy się od wszelkich negatywnych myśli. Zatem wszystkie osoby zestresowane  i nie potrafiące poradzić sobie z problemami i negatywnymi myślami, koniecznie powinny spróbować tej wspaniałej sztuki, jaką jest makrama.