Ekologia – co powinniśmy zmienić w swoim życiu codziennym?

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób, zwłaszcza tych młodych, zaczyna interesować się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą ekologią. Takie osoby chcą robić wszystko, aby pozytywnie wpłynąć na klimat, ograniczyć wzrost średniej temperatury i nie dopuszczać do powstawania dalszych zanieczyszczeń w powietrzu, wodzie, ziemi itd. Jakie powinniśmy zmienić swoje nawyki, aby świadomie dbać o nasze środowisko?  

Dieta

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną ilość zanieczyszczeń produkują takie miejsca jak hodowle zwierząt, które następnie są przeznaczane na mięso. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Starać się kupować z hodowli ekologicznych albo całkowicie zrezygnować z mięsa – wszak od lat mówi się o tym, że czerwone mięso może źle wpływać na organizm człowieka. Po prostu nie jest zdrowe. Coraz więcej osób zaczyna stawiać na wegetarianizm i weganizm – i to jest właśnie doskonałe rozwiązanie, które na dodatek pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. 

Transport

Sprawcą zanieczyszczeń, które możemy ograniczyć we własnym zakresie, jest również transport. Warto wiedzieć, że jeden lot samolotem z Europy do Stanów Zjednoczonych zanieczyszcza środowisko, jak samochód, który służy przez… pięćdziesiąt lat! Z tego też powodu powinniśmy zrezygnować z takiego środka transportu i postawić na autokary. Co do drogi do pracy i z powrotem –  można postawić na rower albo hulajnogę elektryczną. Jednak gdy naprawdę potrzebny nam samochód na co dzień – warto postawić na nowszy, niewielki model, który powoduje niewielką emisję CO2, albo zdecydować się na pojazd hybrydowy czy elektryczny. 

Zakupy

Spore zanieczyszczenia powoduje również produkcja różnego rodzaju przedmiotów – także codziennego użytku. Jeśli więc chcemy zadbać o środowisko, powinniśmy ograniczyć zakupy, długo korzystać z danej rzeczy (aż do momentu, kiedy będzie trzeba ją wymienić) oraz dawać drugie życie rzeczom, które jeszcze mogą nam posłużyć. Dlatego też powinniśmy zacząć zaglądać do sklepów z używanymi rzeczami i używaną odzieżą, takich jak na przykład
http://mkcream.pl/nasze-sklepy/mikolow/.