Każda z nas marzy o pięknym i zdrowym wyglądzie skóry przez niemal cały czas. Niestety z wiekiem nasza skóra, jak całe ciało zmienia się, przez co traci swój pierwotny i młody wygląd. Dla wielu osób problem ten wydaje się dość spory, ponieważ znacznie wpływa na samopoczucie, komfort i samoocenę. Jest na to jednak rozwiązanie – mowa tu o faceliftingu.

Lifting twarzy- na czym polega?

Lifting twarzy to nic innego jak zabieg z zakresu chirurgii estetycznej i plastycznej, który pozwala zachować zdrowy i młody wygląd skóry mimo upływających lat. Za pomocą delikatnych nacięć, bez których face lift nie mógłby się odbywać napina i naciąga się skórę, jednocześnie modelując rysy twarzy. Warto zaznaczyć, że zabieg liftingu twarzy jest znacznie bardziej efektywny niż zabiegi kosmetyczne, ponieważ jego efekty utrzymują się znacznie dłużej. W ramach face lift redukowana jest powierzchnia skóry, przez co jest ona napięta. Mięśnie mimiczne i opadnięte struktury twarzy są unoszone, a tłuszcz zostaje przeniesiony i modelowany. Same zmarszczki są wygładzone i o wiele mniej widoczne, a skóra sprawia wrażenie zdrowej i zadbanej.

Facelift – przeciwwskazania

Jako, że face lift jest zabiegiem chirurgicznym istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Nadciśnienie, cukrzyca i anemia wykluczają pacjentów z wykonywanego zabiegu ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie i po zabiegu. Jeśli zmagamy się ze stanami zapalnymi czy ropnym zapaleniem powiek, przystąpienie do zabiegu również nie będzie możliwe przed ówczesnym wyleczeniem. Warto także skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym kwestie przyjmowanych przez nas leków – lifting twarzy wiąże się z wykonaniem nacięć, które mogą przyczynić się do wzmocnionego krwawienia.

Więcej o zabiegu facelift przeczytasz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/facelifting/.