Każdy rok akademicki przynosi ze sobą zmiany. Nie tylko w kwestii czysto edukacyjnej ale bardzo często w temacie wyboru kierunków. Co roku możemy obserwować jak zmienia się zainteresowanie studentów w temacie wyboru kierunków i specjalności.

Jest to poniekąd podyktowane sytuacją obecną na rynku pracy. Teraz gdy większość pracodawców poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, studenci decydują się podjąć naukę na kierunkach po których jest realna szansa na zatrudnienie.

Zarządzanie – w czołówce najczęściej wybieranych kierunków

Prywatne firmy i przedsiębiorstwa państwowe stale poszukują kadry zarządzającej. Wykwalifikowani pracownicy w tym sektorze są na wagę złota. Nic dziwnego, że jest tak duże zainteresowanie tymże kierunkiem studiów. Absolwenci mogą podjąć pracę w kadrze zarządzającej jak również na stanowiskach takich jak pracownik kadr i płac, pracownik IT czy nawet jako coach. Zarządzanie to kierunek studiów po którym można zdobyć wiedzę i umiejętności menedżerskie, można nauczyć się obsługi programów wspomagających proces zarządzania firmy. Jeśli chodzi o specjalności to Zarządzane i inżynieria produkcji cieszy się największą popularnością.

Filologia angielska – popularny kierunek studiów

Nauka języka może przydać się na każdym etapie edukacji. Każdy kto w przyszłości chciałby podjąć pracę poza granicami naszego kraju na pewno musi znać biegle język angielski. Dobra znajomość języka to pewnego rodzaju przepustka do sukcesu. Studia na kierunku Filologia angielska dają wiele możliwości. Po ukończeniu studiów na tym kierunku zdobywasz umiejętności, wiedzę, które pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w szkołach językowych, a nawet podjąć pracę jako tłumacz. Jednak chcąc podjąć edukację warto mieć na uwadze również poziom nauczania, ten może się różnić w zależności od uczelni.

Na Śląsku jedną z bardziej znanych uczelni, która kształci na kierunku Filologia angielska jest WSZOP. Jest to uczelnia polecana przez tutejszych studentów. Proces rekrutacji jest bardzo przejrzysty. Więcej na temat najcześciej wybieranych kierunków studiów dowiesz się odwiedzając stronę uczelni: https://wszop.edu.pl