tablet graficzny

Wyczerpały Ci się już pomysły na prezent czy też wciąż buszujesz w sieci i szukasz czegoś oryginalnego i prostego w użytku? Czytając nasz artykuł przekonasz się, że tablet graficzny na prezent to dobre rozwiązanie dla każdego z nas! W większości ludzie uważają, że stylowy tablet graficzny jest odpowiedni wyłącznie dla osób, które na co dzień pracują z grafiką. Otóż, nie prawda! Tablet graficzny na prezent to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą i lubią tworzyć kreatywnie i w prosty sposób.

Rodzaje tabletów graficznych

Większość z nas mówiąc o tablecie graficznym do rysowania kojarzy go tylko z jednym urządzeniem, a w realiach to tak naprawdę dwa odmienne rodzaje tego urządzenia. Owszem, ich cel jest taki sam, ale spełniają go w nieco odmienny sposób dając oczywiście ogrom satysfakcji i pozwala wejść w głąb naszej wyobraźni.

Klasyczny tablet graficzny – sprzęt, w którego skład wchodzi podkładka z obszarem roboczym, która dostosowana jest do wymiarów monitora, dwa przyciski (prawy i lewy – odpowiednio do przycisków na myszce) oraz kompaktowego rysika.

Interaktywny ekran piórkowy z wyświetlaczem LCD – idealna opcja, aby podarować taki tablet graficzny na prezent dla tych profesjonalnych twórców projektów, ale także dla każdego z nas. Jest on nieco lepszy w wygodzie od poprzedniego, ponieważ nie wymaga łączenia się z urządzeniem zewnętrznym. Jego monitor jest w wersji graficznej jak i również dotykowej co daje większe pole do popisu.

tablet graficzny

Najważniejsze parametry przy doborze odpowiedniego tabletu graficznego

Pewnie zadajecie sobie pytanie czy tablet graficzny na prezent powinien posiadać dobry wyświetlacz, jakiego rodzaju ten wyświetlacz, na jakie właściwości powinniśmy zwrócić uwagę? 

Odpowiedni rozmiar tabletu graficznego – powinniśmy ten parametr dobierać pod względem potrzeb solenizanta. Jeżeli jest to osoba, która dopiero zaznajamia się z tematem urządzeń graficznych to odpowiedni będzie dla niego tablet rozmiaru A4. Daje on duże możliwości rysowania oraz jest dobrą opcją na start, ponieważ nie jest skomplikowany w użytku. Natomiast jeżeli solenizant posiada już pierwszą przygodę z takowym urządzeń bądź pracuje na co dzień jako grafik lub architekt to odpowiedni będzie dla niego tablet w rozmiarze A5 oraz A6. Spełnia odpowiednie kryteria, które są ważne w precyzyjnej pracy nad bardziej wymagającymi projektami.

Więcej na huion.com.pl