Zamienniki i odpowiedniki perfum stały się popularne wśród osób, które szukają dobrych jakościowo i w atrakcyjnej cenie alternatyw dla oryginalnych perfum.

Jednak, wybór odpowiedniego zamiennika perfum może być utrudniony szczególnie dla osób, które nie znają się na składnikach perfum. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się w jaki sposób produkowane są zamienniki perfum. Jedną z ważniejszych wartości jest stężenie olejków eterycznych. Od tego jakie stężenie posiada dany zamiennik uzależniona jest trwałość danej kompozycji zapachowej. W praktyce im wyższe stężenie olejków tym zapach jest trwalszy i bardziej intensywny.

Zamienniki perfum – produkty tylko dobrych marek

Rynek perfumeryjny stale ewoluuje, pojawia się coraz więcej firm, które oferują odpowiedniki oryginalnych perfum. Tego względu warto zrobić solidny resarch zarówno firm jak i produktów. Cenną informacją będą z pewnością opinie innych kupujących ale i wspomniany wcześniej skład perfum. Warto zwrócić uwagę również na dostępne pojemności. Dla przykładu sklep z perfumami Euforia Zapachu, posiada w swojej ofercie zamienniki perfum, które wyróżniają się wysoką trwałością.

Wybierz zapach, który lubisz

Wybierając zamiennik perfum, warto wybierać kompozycję zapachową, która nam się podoba. W ofercie sklepów z zamiennikami perfum mamy możliwość wyboru perfum inspirowanych znanymi markami. Nie musimy zatem wydawać fortuny na zakup ulubionego zapachu dla siebie. Co więcej zamienniki perfum można kupić w wielu pojemnościach 35ml, 55ml, 105 ml.

Trwałość i intensywność na pierwszym miejscu

Trwałość i intensywność to kluczowe czynniki przy wyborze najlepszego zamiennika perfum. Wiele osób jest przekonanych o tym, że zamienniki perfum są mało trwałe i nie przypominają oryginalnych kompozycji zapachowych. Jednak na temat trwałości zamienników perfum postało wiele publikacji i opinii fachowców. Zamienniki, odpowiedniki perfum są uznawane w opinii ekspertów jako trwałe kompozycje zapachowe.