Tło fotograficzne to podstawowe akcesorium zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych fotografów. Tła posiadają dość wszechstronne zastosowanie i co ważne są trwałe i niedrogie.

Tła mogą być wykonane z różnych materiałów, dostępne w wielu rozmiarach mogą być używane przy różnych sesjach. Jak odpowiednio wybrać tła fotograficzne czym sugerować się przy wyborze podpowiadamy.

Zwróć uwagę na materiał tła

Nawet jeśli zdecydujemy się na jednolity kolor, różne materiały będą miały wpływ na działanie tła na wykonanych zdjęciach. Tła fotograficzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Inny rodzaj tła sprawdzi się do sesji plenerowej a jeszcze inny do sesji studyjnej.

Tła polipropylenowe

Tła fotograficzne polipropylenowe znajdują szerokie zastosowanie w fotografii głównie plenerowej. Głównie przez wzgląd na użytkowość. Tła odporne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki atmosferyczne. Tła polipropylenowe dostępne są w rolkach przeważnie o wymiarach kilku metrów, dzięki czemu możemy wybrać interesujący rozmiar tła do sesji zdjęciowej.

Tła materiałowe

Dużą popularnością cieszą się również tła materiałowe. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Świecie sprawdzają się do sesji produktowych, portretowych wtedy gdy trzeba lepiej wyeksponować fotografowany obiekt. Dużą zaletą zastosowania teł materiałowych jest możliwość ich dowolnego ułożenia. Podczas sesji zdjęciowej możemy je upinać, zmarszczyć. Do tego dochodzi praktyczna praca ze światłem, tło możemy odpowiednio ułożyć tak aby odbijało światło.

Sesja zdjęciowa a wybór tła

Pomimo iż do wyboru mamy kilka rodzajów teł fotograficznych. Zawsze musimy mieć na względzie jaki rodzaj sesji zdjęciowej będziemy wykonywać. Inny rodzaj tła sprawdzi się do sesji portretowych a jeszcze innych do produktowych. Chodzi tutaj między innymi o kolorystykę rozmiar i wybrany materiał. Najczęściej wybieranymi modelami teł są te dostępne w kolorze białym i czarnym. Duży wybór akcesoriów do fotografowana znajdziesz w ofercie sklepu Notopstryk – sklep fotograficzny posiada w sprzedaży profesjonalne tła do sesji portretowych, produktowych: https://notopstryk.pl/pl/c/Tla-fotograficzne/483