Arduino Uno jest jedna z najpopularniejszych i zarazem nowoczesnych płytek programowalnych, który znajduje zastosowanie w wielu projektach dotyczących programowania i robotyki. Dzięki swojej uniwersalności Arduino Uno ma wiele można ją zastosować do programowania wielu urządzeń.

Posiada wiele funkcji, takich jak cyfrowe wejścia i wyjścia, porty analogowe, interfejsy komunikacyjne, takie jak USB, UART i SPI itp. Co więcej jest to platforma ogólnodostępna i do tego w przystępnej cenie, dzięki temu może być ze swobodą wykorzystywana do pracy przy bardziej i mniej skomplikowanych projektach. Arduino Uno jest idealny zarówno dla początkujących robotyków i hobbystów.

Do jakich projektów przydaje się Arduino Uno?

W robotyce, Arduino Uno może być znaleźć zastosowanie przy projektach dedykowanych sterowaniu ruchami robota i zbierania danych z różnych czujników. Ponadto może zostać także użyty do zbierania danych z czujników odległości, czujniki koloru, czujniki światła itp. a także do sterownia serwami dzięki którymi można precyzyjnie zróżnicować ruchy robota.

Arduino Uno – zastosowanie w przemyśle

Oprócz robotyki platforma Arduino Uno znajduje szerokie zastosowanie do kontroli różnych rodzajów maszyn i urządzeń. Może służyć do monitorowania a jednocześnie do kontroli procesów produkcyjnych, jak również zbierania danych z różnych czujników. Arduino Uno znajduje zastosowanie w monitoringu stanu urządzeń i informowania operatorów o wszelkich problemach z urządzeniami i maszynami.

Zastosowanie Arduino Uno w systemach wbudowanych

Arduino Uno że posłużyć również jako sprawdzone narzędzie przy systemach wbudowanych. Dzięki zastosowaniu Arduino możemy sterować wieloma urządzeniami, takimi jak ekrany czy klawiatury. Płytkę do nauki elektroniki i programowania znajdziesz w ofercie sklepu elektronicznego Elty.pl – szczegóły oferty dotyczące Arduino Uno i innych płytek programowalnych znajdziesz na stronie: https://elty.pl/pl/c/UNO/72