Fotografia cyfrowa, z jaką współcześnie mamy do czynienia, to nie tylko wprawne oko i ręka fotografa, ale również i w bardzo dużej mierze niesamowity sprzęt, który wspiera autora podczas wykonywania zdjęć oraz podczas jej obróbki i wydruku. 

Trudny wybór

Decyzje dotyczące korekcji zdjęć oraz sprawdzania koloru, podejmuje się najczęściej podczas patrzenia na ekran monitora. Właśnie z tego powodu bardzo istotny jest wybór samego ekranu, na którym będziemy pracować. Aby wybrać odpowiednie urządzenie należy kierować się kilkoma wskazówkami. Marki które obecnie są najważniejszymi liderami wśród technologii wyświetlania obrazu już od dawna mogą zaoferować wymagającym amatorom i profesjonalnym zawodowcom profesjonalne monitory dla fotografów i grafików, które jak najlepiej odwzorowują kolory na ekranie. 

Wyposażenie

Idealny monitor dla fotografa powinien posiadać panel klasy IPS (np. 10 bitowa odsłona P-IPS). Tego rodzaju panele reprodukują barwy na najwyższym poziomie – z błędem “deltaE”. który sięga max wartości 1. Oznacza to, że taki ekran sięga przestrzeni barwnej Adobe RGB i tym sposobem znacznie ułatwia pracę nad obróbką zdjęć oraz tworzeniem grafik. Dobrym wyborem będzie również monitor, który poza bardzo dokładnym odwzorowaniem kolorów pozwala na kalibrację ekranu.

Rozmiar

W przypadku monitorów – rozmiar jak najbardziej ma znaczenie. Standardowe monitory do pracy w domu, do gier czy pracy w biurze posiadają mają zazwyczaj około 20 cali. Jeśli jednak zajmujemy się grafiką lub obróbką zdjęć powinniśmy postawić na znacznie większy ekran, który znacznie ułatwi wykonywanie różnego rodzaju zadań. Doskonałym wyborem w tego typu przypadków będzie około 30, albo nawet i ponad 30 cali. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem najwyższej jakości monitora dla fotografa, który znacznie ułatwi Ci pracę i pozwoli uzyskać naturalne kolory na fotografii – koniecznie zajrzyj na stronę https://notopstryk.pl/pl/c/Monitory/498