Mobilność i technologia w sklepie, który jest licznie zaopatrzony i codziennie obsługuje klientów, znacząco ułatwiają pracę personelu, oraz zarządzanie przedsiębiorstwem. Czasy ręcznie spisywanych danych oraz wprowadzanie ich do systemów informatycznych pomału odchodzą w niepamięć dzięki zintegrowanym systemom urządzeń, takim jak metkownice lub kolektory danych.

Technologia w każdym kącie sklepu

Kolektory danych to innowacyjne, poręczne urządzenia, które mogą być dostosowane do polityki każdego sklepu i zintegrowane z systemami operacyjnymi, pozwalającymi na stały odczyt stanów magazynowych i sprzedaży. Niewielkich rozmiarów sprzęty mogą towarzyszyć sprzedawcom, pracującym na hali magazynowej lub powierzchni obsługi klienta. Szybki odczyt kodów kreskowych pozwala na wysyłanie danych do kompatybilnych urządzeń sterujących czyli komputerów lub smartfonów, gdzie osoba zarządzająca może monitorować i analizować bieżące stany towarów i ich ewentualne braki. To z kolei umożliwia szybką reakcję dotyczącą zamówień u dostawców, lub czynności księgowe.

Nocne liczenie towarów idzie spać

Inwentaryzacja sklepów niegdyś wiązała się z zamykaniem lokali i skrupulatnym liczeniem asortymentu. Ileż razy dochodziło do niezgodności, które przeciągały prace i wydłużały cenny czas, który jednocześnie obniżał obroty sklepu? Kolektory danych, które na bieżąco wysyłają informacje o stanach magazynowych są krokiem ku zautomatyzowaniu procesów inwentaryzacji.

Własny system sprzedaży

Mobilne kolektory danych mają duży zasięg swojego działania, dlatego mogą być wykorzystywane nawet w wielkopowierzchniowych marketach, gdzie liczebność produktów zmusza do inwestycji w sprzęty najnowszej generacji. Każde urządzenie może zostać podpięte pod specjalnie opracowane oprogramowanie, przygotowane pod specyfikę firmy co sprawia, że mechanizm jest bardzo indywidualny. Więcej informacji pod adresem https://www.torell.pl/produkty/4/0/0/0/kolektory-danych