Listwy przypodłogowe są zwykle używane podczas montażu podłóg.  MDF, drewno i PCV to materiały używane do produkcji listew przypodłogowych. Dostępne w sprzedaży listwy różnej wielkości i jakości.

Wyróżniamy listwy przykręcane, klejone listwy przyścienne, naścienne. Wszystko to warto wziąć pod uwagę przy montażu podłogi. Listwy przypodłogowe powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju podłogi. 

Listwy przypodłogowe białe 

Listwy przypodłogowe białe cieszą się największą popularnością jeśli chodzi o materiały wykończeniowe do podłóg. Wybierane z uwagi na kolorystykę. Biały, ecru to kolory najbardziej uniwersalne. Listwy w kolorze białym sprawdzają się do wnętrz stylizowanych na styl skandynawski, nowoczesny oraz glamour. Co więcej listwy przypodłogowe białe świetnie komponują się zarówno z podłogą w ciemnym jak i jasnym kolorze. 

Listwy przypodłogowe MDF

Drugą równie popularną grupę produktową stanowią listwy przypodłogowe MDF. Ich popularność jest podyktowana w dużej mierze ceną. Jedną z zalet listew przypodłogowych jest ich dostępność. Ten rodzaj listew można kupić w każdym sklepie budowlanym. Listwy przypodłogowe mdf dostępne są w bogatej kolorystyce. Dzięki czemu bez obaw możemy wybrać interesujący nas model listew do paneli podłogowych a także płytek ceramicznych. 

Listwy przypodłogowe – łatwe w montażu

Listwy przypodłogowe to elementy wykończeniowe do podłóg. Wybierane ze względu na łatwe użytkowanie i uniwersalne zastosowanie oraz łatwy montaż. Większość modeli listew montuje się na klipsy lub klej. Łatwość montażu to duża zaleta listew – większośc tego typu prac możemy wykonac samodzielnie bez pomocy fachowca.